1 %, a zmienia rzeczywistość. Do przekazania 1 % na naszą rzecz, przekonują znani i lubiani

1 %, a zmienia rzeczywistość. Do przekazania 1 % na naszą rzecz, przekonują znani i lubiani

Przekaż 1% na rzecz KOPD

Do przekazania 1% na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka zachęcają nasi Przyjaciele – znani i lubiani, m.in. Joanna Budniok-Feliks, Jacek Cygan, Krzysztof Kwiatkowski i Krzysztof Wieszczek. 1%, a zmienia rzeczywistość. Pomóż nam tworzyć świat przyjazny dziecku!

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest organizacją pożytku publicznego, zatem każdy podatnik może przekazać KOPD swój jeden procent podatku i tym samym zdecydować o tym, co stanie się z częścią jego podatku. Za naszym pośrednictwem pomagasz ocalić dzieciństwo i odbudować poczucie bezpieczeństwa dzieciom doświadczającym przemocy, wspierasz rodziny w kryzysie oraz pomagasz rodzicom i opiekunom rozwijać umiejętności wychowawcze.

Przypominamy, że w 2019 roku została zmieniona forma rozliczenia podatku. Podatnicy mogą skorzystać z formularza PIT wypełnionego za nich przez Urząd Skarbowy, również w tym przypadku podatnik ma możliwość zdecydowania, na jaką organizację pożytku publicznego przekaże swój 1% podatku. W „urzędowym” formularzu PIT automatycznie zostanie wskazana organizacja, której przekazany został 1% podatku rok wcześniej. Można jednak dokonać dowolnej zmiany. Wystarczy:

– wejść na stronę www.podatki.gov.pl i zalogować się do usługi „Twój e-PIT”,

– następnie należy podać swoje dane (PESEL albo NIP i datę urodzenia; kwotę przychodu z deklaracji za rok poprzedni i kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców);

– można zalogować się także używając profilu zaufanego.

– po zalogowaniu się, na głównym ekranie usługi widoczny będzie KRS organizacji, która w tym momencie wskazana jest jako odbiorca 1% podatku. W prosty sposób można tam zmienić wybraną organizację.

Osoby, które zechcą przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz KOPD, proszone są o wskazanie w formularzu naszej organizacji:

Komitet Ochrony Praw Dziecka 000099511

 

żebrowski

 

 

 

1 %

 

Informacja prasowa 1%

Powrót

Skip to content