Akademia Dobrego Rozstania

Akademia Dobrego Rozstania

https://akademiarozstania.pl/

O akademii
Akademia Dobrego Rozstania to merytoryczny i praktyczny przewodnik dla rodzin i specjalistów z nimi pracujących. To edukacyjna platforma dla wszystkich którzy znajdują się w procesie rozstania. Rodzice potrzebują zrozumienia w kryzysie i informacji jak sobie radzić z rozwodowym trzęsieniem ziemi, a dzieci, przeżywając trudne emocje, potrzebują ich wsparcia i opieki. 
My- twórcy Akademii -podajemy Wam pomocną dłoń i mówimy: „nie jesteś sam”.  Pomożemy Ci przejść tą trudną drogę , by cierpienie było jak najmniejsze. 

Co robimy
W Akademii promujemy i wciąż rozwijamy Standardy Rozstania =zbiór zasad i dobrych praktyk dla rodziców i specjalistów.
W ramach swojej działalności oprócz platformy edukacyjnej organizujemy konferencję naukową Razem Wobec Rozstania, wspieramy edukację sędziów rodzinnych, biegłych sądowych, pedagogów i nauczycieli,
tworzymy kampanię społeczną, prowadzimy innowacyjne badania naukowe, wdrażamy dla adwokatów system certyfikacji “Kancelarii Przyjaznych Dziecku” 

Jak działamy

Na proces rozstania patrzymy całościowo dlatego proponujemy Wam wykłady, warsztaty, spotkania z ekspertami bibliotekę z pomocnymi materiałami. Zależy nam, by jak najlepiej odpowiedzieć na Wasze potrzeby, dlatego formuła Akademii jest otwarta. Będziemy ja kształtować i rozwijać we współpracy z Wami. Stawiamy na dialog, żywy kontakt z użytkownikami i na szeroką wymianę mysli.

Kim jesteśmy
Jesteśmy zespołem psychologów, terapeutów, pedagogów, mediatorów i prawników na co dzień pracujących z rodzinami. Służymy Wam wsparciem i merytoryczną wiedzą.

Komu pomagamy
Pomagamy rodzinom w procesie rozstania i pracującym z nimi specjalistom. Istotne są dla nas uczucia i potrzeby wszystkich członków rodziny ze szczególnym uwzględnieniem dobrostanu dzieci. Dlatego zależy nam na współpracy obojga rodziców tak, by mogli mimo rozstania jak najlepiej wspierać swoje dziecko zapewniając mu bezpieczeństwo oraz pełny, satysfakcjonujący kontakt z mamą i  tatą.

Misja
Na świecie powstają różne szkoły: rodzenia, gotowania, jazdy samochodem, ale  nie ma szkoły dotyczącej tak trudnych sytuacji życiowych jakimi są rozwód i rozstanie. Stąd pomysł na uruchomienie miejsca popularyzującego wiedzę na ten temat – przestrzeni otwartej dla szukających pomocy, gdzie każdy jest tak samo ważny. Miejsca tworzącego i upowszechniającego dobre standardy.

Akademia Dobrego Rozstania to merytoryczny i praktyczny przewodnik dla rodzin i specjalistów z nimi pracujących: pisany zrozumiałym, pełnym empatii i pozbawionym stereotypów językiem. To edukacyjna platforma dla wszystkich, którzy zastanawiają się: jak się rozstać i przeżyć? Służymy wsparciem wszystkim osamotnionym, zrozpaczonym, wściekłym, bezradnym, odczuwającym lęk przed przyszłością, martwiącym się o swoje dzieci. Chcemy, by efektem naszych działań była między innymi zmiana narracji społecznej o rozstaniu, uwolnienie od poczucia winy i wstydu oraz przeciwdziałanie alienacji w rodzinie.
Projekt zakłada szczegółowe omówienie etapów rozstania, pokazuje drogę od pierwszego do ostatniego punktu kryzysu z uwzględnieniem nie tylko wiedzy teoretycznej ale praktycznych wskazówek. Przygotujemy też przestrzeń dla dzieci i dla nastolatków  (bajki terapeutyczne, podcasty) a dla rodziców streamingi, prezentacje. Będzie strefa relaksu z ciekawymi propozycjami do czytania i oglądania, rozmowy z twórcami kultury filmoterapia. Znajdziecie tu część samopomocową rodziców – miejsce na dzielenie się doświadczeniem i rozwiązaniami.
Rozwód nie musi być końcem świata ani dla dziecka, ani dla rodziców. To spory kryzys, który w większości przypadków jest rozwojowy. Jesteśmy po to, by pomóc Wam przejść przez rozstanie jak najbezpieczniej, a potem mimo wszystko żyć długo i szczęśliwie.

Działanie realizowane jest przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w ramach projektu standardyrozstania.pl realizowanego z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy Finansowanego z Funduszu EOG

www.aktywniobywatele.org.pl
www.batory.org.pl
https://www.facebook.com/funduszaktywniobywatele/
https://twitter.com/Aktywni_Obyw
https://www.instagram.com/aktywni_obywatele/

Powrót

Skip to content