Barlinek S.A.

Barlinek S.A.

Barlinek S.A. wspiera Komitet Ochrony Praw Dziecka Wkrótce otwarta zostanie nowa siedziba organizacji. Barlinek S.A., producent m.in. Deski YOUNG – pierwszej na rynku kolekcji drewnianych podłóg dla dzieci, ufundował podłogę do nowej siedziby Komitetu Ochrony Praw Dziecka. 220 m2 doskonałej jakości deski barlineckiej już zostało dostarczone do siedziby organizacji, gdzie obecnie trwają prace remontowe.

Barlinek jest firmą odpowiedzialną społecznie. Staramy się przeznaczać część zysków na rzecz wspierania obszarów, w których działamy. – mówi Dorota Karbowska, Marketing Manager Barlinek S.A. – I tak do tej pory angażowaliśmy się przede wszystkim w działania proekologiczne (m.in. wprowadzając „Zasadę 1 za 1” – za jedną sprzedaną paczkę deski barlineckiej współfinansujemy zasadzenie jednego drzewa). Obecnie, w związku wprowadzeniem na rynek Deski YOUNG – pierwszej drewnianej podłogi stworzonej z myślą o dzieciach, postanowiliśmy dodatkowo zrobić coś właśnie dla najmłodszych. Stąd decyzja o wsparciu Komitetu Ochrony Praw Dziecka”.
Komitet Ochrony Praw Dziecka zajmuje się m.in. kompleksową pomocą psychologiczną, prawną i pedagogiczną na rzecz dzieci i ich opiekunów, upowszechnianiem znajomości praw dziecka, organizowaniem kampanii społecznych i ogólnopolskich projektów edukacyjnych, a także propagowaniem idei produktów i miejsc przyjaznych dzieciom.
„Nowa siedziba pomoże nam zintegrować działania, zapewnić jeszcze lepszą opiekę naszym podopiecznym, rozpocząć działania kolejnych grup terapeutycznych – mówi Magdalena Stachowiak, Członek Zarządu Krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka i szef zespołu Projektów i PR – Dlatego jesteśmy niezmiernie wdzięczni firmie Barlinek za ten dar, a przede wszystkim za tak szybką i życzliwą decyzję. Pozwoliło nam to zaoszczędzone środki finansowe przeznaczyć na jeszcze skuteczniejszą pomoc dzieciom i ich rodzinom. Cieszę się, że możemy współpracować z firmą o uznanej marce, dla której liczą się wartości CSRu”.
 
Informacje na temat działalności Komitetu Ochrony Praw Dziecka dostępne są na www.kopd.pl. Szczegóły oraz lista punktów sprzedaży Deski YOUNG znajdują się na www.floorsforyoung.com.
barlinek
deska

Dodatkowych informacji udzielają:

Karolina Bałaban
BARLINEK S.A.
Tel.: 504 099 936
Magdalena Stachowiak
Komitet Ochrony Praw Dziecka
Tel.: 505 045 679
 
***
Deska YOUNG – nowość w ofercie Barlinka: nowatorska kolekcja podłóg dla dzieci. Naturalnych, nie alergizujących, posiadających unikalną powłokę Antimicrobial chroniącą maluchy przed grzybami i drobnoustrojami. Do tego wyjątkowo trwałych i odpornych na uszkodzenia, dzięki zastosowaniu lakieru o podwyższonej odporności na ścieranie. Deska YOUNG dostępna w 9 oryginalnych dekorach, m.in. niebieskim, różowym oraz zielonym. www.floorsforyoung.com
 
Grupa Barlinek jest wiodącym producentem warstwowych podłóg drewnianych na świecie o potencjale produkcji ponad 9 mln m2 rocznie. Najważniejszym oferowanym produktem jest deska barlinecka – warstwowa podłoga ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego. Sprzedaż podłóg prowadzona jest do 50 krajów na 4 kontynentach. Grupa oprócz deski barlineckiej wytwarza także podłogi lite, certyfikowane podłogi do obiektów sportowych, listwy podłogowe oraz paliwa energetyczne: pelet drzewny i brykiet kominkowy.
 

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest organizacją pożytku publicznego, która ma już 30-letnie doświadczenie w zakresie ochrony praw dziecka i szeroko rozumianej pomocy rodzinom i opiekunom. Komitet zajmuje się m.in. kompleksową pomocą psychologiczną, prawną i pedagogiczną na rzecz dzieci i ich opiekunów, upowszechnianiem znajomości praw dziecka, organizowaniem kampanii społecznych i ogólnopolskich projektów edukacyjnych, a także propagowaniem idei produktów i miejsc przyjaznych dzieciom.

Powrót

Skip to content