Bezpiecznie spędzaj czas w domu i pomagaj dzieciom z Komitetem Ochrony Praw Dziecka! – pandemia to szczególnie trudny czas dla rodzin w kryzysie.

Bezpiecznie spędzaj czas w domu i pomagaj dzieciom z Komitetem Ochrony Praw Dziecka! – pandemia to szczególnie trudny czas dla rodzin w kryzysie.

Wraz z laureatami konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” KOPD uruchamia akcje, w których można nabyć zabawki edukacyjne, układanki i gry i tym samym pomagać dzieciom z rodzin z problemami w czasach pandemii. Według amerykańskiegoCenters for Disease Control and Prevention (CDC), dzieci i młodzież stanowią jedną z grup najsilniejnarażoną na stres w czasie pandemii COVID-19.

 Psychologowie zalecają rodzicom zachowanie spokoju, poświęcenie większej ilości czasu na rozmowy z dzieckiem na temat jego emocji związanych
z wybuchem COVID oraz ciągłe zapewnianie dziecka o tym, że jest bezpieczne. Należy również ograniczyć do koniecznego minimum ekspozycję na informacje dotyczące rozprzestrzeniania się COVID oraz ustalenie stałego rytmu dnia – szkoła, czas na odrabianie lekcji, pomoc w domu (np. sprzątanie pokoju, odkurzanie, wynoszenie śmieci), rozrywkę.

„Poza kochającymi się rodzinami, które potrafią reagować na swoje potrzeby,
i spełniać zalecenia ekspertów są jednak takie, które znalazły się w czasie pandemii w kryzysie. Pomagamy i działamy -chociaż w zmienionej formie, cały czas. Chcemy pomóc także poprzez zaproszenie rodziców, opiekunów do włączenia się w akcje #zostańwdomu Komitetu Ochrony Praw Dziecka i jego partnerów. Firmy takie jak Hipokampus czy Brandin, wrażliwe społecznie, rozumieją jak ważną sprawą jest zapewnienie stałej pomocy osobom potrzebującym.

Jak można pomóc? Należy wejść na stronę bylosobie.pl i przy zakupie gier czy filmów wpisać kod27 . Ciekawą propozycja napłynęła także z firmyBrandin: kupując Smoczy zamek na stronie sklepu https://wiseelk.pl/, wpisujemy kupon KOPD. I w ten oto prosty sposób każdy może pomóc nam działać, zakupując jednocześnie wartościowe i znakomite produkty”– podkreśla Magdalena Stachowiak Alexandrowicz z KOPD.

„Włączyliśmy się w pomoc KOPD ponieważ uważamy iż bezpłatna pomoc jaką oferuje Komitet wobec dzieci oraz ich rodzin jest wprost nie do przecenienia. Wielu specjalistów z różnych dziedzin, którzy tworzą tę organizację, dzięki swojej profesjonalnej rzetelnej i pełniej pasji pracy, chroni prawa i interesy dzieci oraz ich rodzin przywracając im wiarę w marzenia i normalną kochającą się rodzinę” – mówi przedstawiciel wydawnictwa Hipokampus Joanna Budniok-Feliks

“Chcemy pomagać wspólnie z KOPD, gdyż organizacja KOPD jest nam szczególnie bliska, wiemy ile dobrego daje dzieciom i ich opiekunom. Właśnie za to chcemy okazać wdzięczność dzieląc się naszym zyskiem. Nasz Smoczy Zamek otrzymał nagrodę główną w poprzedniej edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku. Są to gipsowe cegiełki z których buduje się zamek albo wg instrukcji albo zgodnie z tym co podpowiada nam nasza wyobraźnia”. – podkreśla Katarzyna Guzewicz z firmy Brandin

 Komitet Ochrony Praw Dziecka apeluje również do innych firm – producentów zabawek i gier dostępnych on-line o przyłączenie się do akcji ratowania dzieci od traumy w trudnych czasach epidemii. Każdy może również pomagać poprzez wejście na stronę WWW komitetu i zastosowanie specjalnego zakupu przy zakupie gier i zabawek.


Więcej informacji o aktualnych akcjach pomocy:

https://kopd.pl/aktualnosci/zostanwdomuzagrajznami/

https://kopd.pl/aktualnosci/kup-i-pomagaj-z-brandin/

O Komitecie Ochrony Praw Dziecka

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

Misją KOPD jest pomoc tym, którzy sami nie mogą się ochronić – dzieciom. Aby robić to skutecznie organizujemy zbiórki publiczne i akcje CSR, kampanie społeczne, czy eventy – na czele z konkursem Świat Przyjazny Dziecku. Wszystko po to, by prowadzić konkretne szeroko zakrojone działania – od porad prawnych, przez diagnozy, terapię długo i krótkoterminową, mediacje, czy grupy wsparcia. Organizujemy również szkolenia i warsztaty dla osób zajmujących się zawodowo pomocą dziecku.

Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl

 

Kontakt dla mediów:
Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz
Manager ds. Promocji i PR
tel. kom. 505-045-679
m.stachowiak@kopd.pl

kopd-post-fbwise elk

Powrót

Skip to content