„Błękitny tydzień” licealistów na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka

„Błękitny tydzień” licealistów na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka

Od 9 do 15 grudnia kolejna odsłona akcji! Zapraszamy do udziału!

 Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz Liga Warszawskich Liceów zorganizowały już po raz trzeci akcję na rzecz podopiecznych organizacji. 

KOPD_Banderola

W ramach akcji przeciwko przemocy wobec dzieci pn. “Błękitny Tydzień“, będą zbierane fundusze na pomoc psychologiczną, prawną, mediacyjną i działania Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Inicjatorem pomysłu są młodzi ludzie, uczniowie liceów. Co odróżnią ją od innych akcji w tej samej ważnej sprawie? To, że jest adresowana do młodych przez młodych. Jej pierwsza edycja odbyła się w dniach 4 czerwca – 8 czerwca br. i zakończyła się głośnym finałem połączonym z wydarzeniem pt. “Kino w Trampkach”, które będzie miało miejsce w piątek, 8 czerwca, w Kinotece, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Druga odsłona akcji to maj 2019 r. Obecnie trwa zimowa edycja Błękitnego tygodnia, od 9 do 13 grudnia na terenie 30 warszawskich szkół każdy może dołączyć do niej, przekazując środki do puszki z numerem zbiórki.

 „Pomagamy dzieciom, rodzicom, opiekunom już prawie 40 lat – ale i nam czasem potrzebna jest pomoc. Zebrane środki pozwolą nam udzielić pomocy jeszcze większej ilości dzieci i podjąć kolejne działania edukacyjne. To wspaniała i wzruszająca sprawa, że młodzież sama dostrzegła problem przemocy, że zgłosili się do nas, że chcą działać! Dziękujemy!  powiedziała Magdalena Stachowiak- Alexandrowicz, Manager PR i promocji z  Komitetu Ochrony Praw DZIECKA.

„błękitny tydzień to super akcja. Młodzi w końcu mogą zrobić coś od siebie i zawalczyć o lepsza przyszłość niewinnych pokrzywdzonych osób, nie liczą się tutaj podziały ani pozycja w rankingu, jest jeden cel który wspólnie realizujemy razem!”- mówią organizatorzy z Ligii Warszawskich Liceów

Komitet Ochrony Praw Dzieckajest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego działającą od 1981r. Więcej informacji na www.kopd.pl profilu organizacji.

Liga Warszawskich Liceów to nieformalne zrzeszenie społeczności 25 warszawskich szkół licealnych, które za główny cel postawiło sobie integrację uczniów, stworzenie przestrzeni do działalności publicznej, a także rozwój społeczny, fizyczny i kulturowy.

Dane kontaktowe:
Magdalena Stachowiak- Alexandrowicz
Manager PR i Promocji, Komitet Ochrony Praw Dziecka
ul. Oleandrów 6, Warszawa
m.stachowiak@kopd.pl

Powrót

Skip to content