„Błękitny tydzień” licealistów na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka

„Błękitny tydzień” licealistów na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka

„Błękitny tydzień” licealistów na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka

Od 4 czerwca do 8 czerwca zapraszamy do udziału! 

 Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz Liga Warszawskich Liceów zorganizowały razem akcję na rzecz podopiecznych organizacji. 

W ramach akcji przeciwko przemocy wobec dzieci pn. “Błękitny Tydzień“, będą zbierane fundusze na pomoc psychologiczną, prawną, mediacyjną i działania Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Inicjatorem pomysłu są młodzi ludzie, uczniowie liceów. Co odróżnią ją od innych akcji w tej samej ważnej sprawie? To, że jest adresowana do młodych przez młodych. Jej pierwsza edycja odbywa się w dniach 4 czerwca – 8 czerwca br. i zakończy się głośnym finałem połączonym z wydarzeniem pt. “Kino w Trampkach”, które będzie miało miejsce w piąteK, 8 czerwca, w Kinotece, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 „Pomagamy dzieciom, rodzicom, opiekunom już ponad 37 lat – ale i nam czasem potrzebna jest pomoc. Zebrane środki pozwolą nam udzielić pomocy jeszcze większej ilości dzieci i podjąć kolejne działania edukacyjne. To wspaniała i wzruszająca sprawa, że młodzież sama dostrzegła problem przemocy, że zgłosili się do nas, że chcą działać! Dziękujemy!  powiedziała Magdalena Stachowiak- Alexandrowicz z Komitet Ochrony Praw DZIECKA.

Cytat od Was :) błękitny tydzień to super akcja. Młodzi w końcu mogą zrobić coś od siebie i zawalczyć o lepsza przyszłość niewinnych pokrzywdzonych osób, nie liczą się tutaj podziały ani pozycja w rankingu, jest jeden cel który wspólnie realizujemy razem!

Jak można pomóc ?

Każdy może wziąć udział w akcji w dniach 4 czerwca do 8 czerwca, przekazując środki do puszki z banderolą i pozwoleniem na zbiórkę ( lista punktów poniżej), lub przekazując środki za pomocą https://zrzutka.pl/a9bm25/wplac

Gdzie będą puszki ?

Zbiórka publiczna trwać będzie od 4 do 8 czerwca na terenie 25 szkól licealnych w Warszawie. Do akcji dołączą także punkty partnerskie: kina, teatry, kawiarnie ( lista poniżej).

-Teatr Powszechny
-Teatr Polski
-Teatr Capitol
-Teatr Ochoty
-Kino Atlantic
-Kino Luna
-Dunkin’ Donuts
-AM. Burgers&Frites
-Beef’n’roll
-Cupcake Corner
-Subway, ul. Świętokrzyska
-Dobro&Dobro
-Smaczna Pajda
-Kawiarnia Fabryczna
-Kawiarnia Krucza 23
-Kawiarnia Kafka
-Kawałyk sztuki
-Burgery Nocą
-MECH, ul. Francuska
-Kawiarnia Columbus Coffee, ul. Karolkowa
-Rasoi
-Sieć Restauracji Fenicja
-Pasta Point
-Falafelove
-Naleśnikarnia Lalka (ul. Freta, ul. Marszałkowska, CH Arkadia)
-Moko-tuff
-Bobby Burger (ul. Marszałkowska)
-Być Może
-Makarun (Chmielna, pl. Zawiszy)
-Z Cukrem Albo Wcale
-Big Szef
-Thai Wok (lokale w Warszawie)
-Tuk Tuk
-KABAK
-Księgarnia MiTo
-SneakersSpa

Więcej informacji na wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/2045903662106050/

Zachęcamy do udziału!

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego działającą od 1981r.

Zajmuje się przede wszystkim poradnictwem psychologiczno-pedagogicznym oraz prawno-socjalnym. Prowadzi konsultacje z rodziną, mediacje rodzinne, mediacje rodziców w konflikcie około rozwodowym oraz terapie indywidualną dzieci i dorosłych. Jest jedną z niewielu organizacji, która prowadzi także diagnozę oraz terapię dzieci z podejrzeniem wykorzystywania seksualnego. Ponadto realizuje projekty aktywizacji zawodowej i społecznej dzieci z Domów Dziecka. Komitet prowadzi również działalność szkoleniową. Organizuje szkolenia na temat praw i potrzeb dziecka krzywdzonego dla osób zawodowo pracujących z dzieckiem i rodziną, warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców rozwodzących się.

www.kopd.pl

Liga Warszawskich Liceów to nieformalne zrzeszenie społeczności 25 warszawskich szkół licealnych, które za główny cel postawiło sobie integrację uczniów, stworzenie przestrzeni do działalności publicznej, a także rozwój społeczny, fizyczny i kulturowy.

W ramach swojej działalności Liga organizuje akcję społeczną przeciwko przemocy wobec dzieci pn. “Błękitny Tydzień”.

Dane kontaktowe:
Magdalena Stachowiak- Alexandrowicz
Komitet Ochrony Praw Dziecka
Ul. Oleandrów 6, Warszawa
m.stachowiak@kopd.pl

Rafał Biernacki
Wiceprzewodniczący Ligi Warszawskich Liceów
ligawawlo@gmail.com
Tel. 516 087 971

Powrót

Skip to content