“Fajny czas Mamy” – nowy projekt KOPD i spółki Marywilska 44

“Fajny czas Mamy” – nowy projekt KOPD i spółki Marywilska 44

0RXktkqTURBXy8wNWFmZWQ1YjQxNTYzMWZmZWZiOTY5YTEwOWU4M2M2Ny5qcGVnkpUDLQDNBFrNAnOTBc0DFM0BvA

 

W czwartek 28 marca br. z inicjatywy spółki Marywilska 44 rusza społeczny projekt pn. “Fajny czas Mamy”. Jego głównym celem jest przekazanie kobietom cennej wiedzy m.in. na tematy związane z opieką nad dzieckiem, jego pielęgnacją i rozwojem.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Honorowy patronat nad inicjatywą objął Burmistrz Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Partnerami są: Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja NUTRICIA oraz Białołęka jest kobietą.

Pojawienie się dziecka to z jednej strony wielkie szczęście, radość i duma, z drugiej zaś olbrzymia zmiana zarówno dla kobiety, jak i całej rodziny. To także nowe wyzwania, obowiązki oraz szereg pytań i wątpliwości dotyczących między innymi pielęgnacji, opieki, zaspokajania potrzeb i wsparcia w prawidłowym rozwoju dziecka. Wiele kobiet, które w najbliższym czasie planują macierzyństwo lub są na początku drogi w roli matki, poszukuje tego typu porad i informacji.

Projekt “Fajny czas Mamy”, w ramach którego odbędzie się cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych, ma być formą wsparcia kobiet, które mierzą się z nowymi aktywnościami i zadaniami związanymi właśnie z rolą mamy. Tematyka zajęć warsztatowych będzie dotyczyła między innymi opieki nad dzieckiem, jego pielęgnacji i rozwoju, prawidłowego odżywiania, a także zabawy, wychowania i komunikacji. Podczas warsztatów poruszane będą również kwestie związane z psychicznym samopoczuciem kobiet oraz odnajdywaniem się w sytuacjach stresowych wynikających z wychowania dziecka.

Poszczególne spotkania warsztatowe poprowadzą specjaliści w danej dziedzinie m.in. dietetyk i psychodietetyk, specjalista ds. żywienia niemowląt i dzieci, psycholog dziecięcy. Kobiety będą mogły uczestniczyć w warsztatach razem ze swoimi pociechami. Warsztaty mają stwarzać możliwość spotkania się kobiet znajdujących się w podobnej sytuacji związanej z narodzinami dziecka i jego wychowaniem. Będą też okazją do bezpośredniej rozmowy ze specjalistami oraz sposobem na miłe spędzenie czasu.

– Bardzo ważnym aspektem naszej działalności jest zaangażowanie społeczne. Odpowiednio analizujemy i selekcjonujemy płaszczyzny, w których możemy wprowadzić zmiany na lepsze. Działamy aktywnie na płaszczyźnie lokalnej, która jest nam szczególnie bliska, dlatego zdecydowaliśmy się na organizacje warsztatów dla kobiet – w głównej mierze mieszkanek Białołęki, które są lub w najbliższym czasie będą mamami. Warsztaty będą odbywać się w Centrum Zabaw FIGLARIUM, które mieści się na terenie Centrum Handlowego Marywilska 44 na warszawskiej Białołęce. Tym samym chcemy pokazać, że nasze Centrum to przyjazne miejsce, które daje coś wartościowego od siebie – mówi Małgorzata Konarska, prezes Marywilska 44 sp. z o.o.

– Cieszymy się z zaproszenia do tego wspaniałego projektu i z nowego Partnera. Każda inicjatywa społeczna, zorganizowana i przygotowana z myślą o nas, przez firmę biznesową, jest cenna. Liczymy na pogłębienie naszej współpracy – mówi Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Udział w projekcie jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja mailowa pod adresem: fajnyczasmamy@marywilska44.com.

Pierwszy warsztat pt. “Zdrowy maluch. O prawidłowym odżywianiu małego dziecka” odbędzie się w czwartek, 28 marca w godz. 10.30-12.30 w Centrum Zabaw FIGLARIUM w Centrum Handlowym Marywilska 44. Jest to miejsce, które zapewni zarówno mamom, jak i dzieciom komfort fizyczny i przestrzeń do swobodnego poruszania się. W trakcie trwania spotkań dzieci będą miały możliwość bezpłatnego korzystania z sali zabaw.

Powrót

Skip to content