Klub Wyjątkowych

Klub Wyjątkowych

Aukcja charytatywna rozpoczęła się 31.10. Zapraszamy na Allegro. pl Znane osoby przekazały przedmioty lub eventy na rzecz KOPD. Serdecznie zapraszamy do udziału

Opisy przedmiotów

1. Najlepszą zapowiedzią wydarzenia związanego z Arturem Andrusem byłby wiersz. Nie będziemy jednak konkurować z Mistrzem, zwłaszcza że przedmiotem licytacji jest wiersz napisany przez Artura Andrusa. Tematykę, a nawet kluczowe słowa może określić zwycięzca licytacji.

2. Renata Dancewicz zaczęła grać w brydża dzięki Herkulesowi Poirot. Zafascynowało ją rozwiązanie zagadki morderstwa dzięki analizie sposobu gry w brydża. Gry nauczyła się z podręcznika, a doskonaliła ją na turniejach brydżowych. Zwycięzca licytacji zagra w brydża z Panią Renatą Dancewicz.

3. „Ludzie zachowują się albo przyzwoicie, albo nieprzyzwoicie. I to jest podział elementarny. Nauczyło mnie życie, że ludzi nie wolno oceniać wedle ich sympatii czy poglądów politycznych, ale wedle kryterium prawości” mówi Władysław Bartoszewski. O tym, co jeszcze warto wiedzieć opowiada Michałowi Komarowi w „Wywiadzie rzece”. Książka z autografem.

4. Beata Tyszkiewicz powiedziała w jednym z wywiadów: „Nie chodzi o to, żeby wszyscy mnie lubili, tylko żeby ludziom było dobrze. Niczego od nich nie oczekuję. Ja nawet nie bardzo lubię dostawać”. Za to bardzo lubi dawać, czego dowodem jest książka z autografem, którą Pani Beata przekazała na naszą aukcję. Jednym przedmiotem obdarowała zwycięzcę licytacji i dzieci, dla których jest przeznaczony dochód z aukcji.

5. „Te pięć tysięcy znaków ze spacją zapisanych dziennie, to jest obrona przed czasem upływającym. To zostaje. To pomaga mi przeżyć wieczór, nie popełnić gdzieś tam koło 19.00 samobójstwa, bo trzeba następnego dnia zrobić kolejne pięć tysięcy znaków” powiedział Jerzy Pilch tuż przed ukończeniem książki „Moje pierwsze samobójstwo”. Na naszej aukcji książka z dedykacją od Jerzego Pilcha.

6. Mariusz Szczygieł, nazywany nieformalnym ambasadorem Czech w Polsce, przekazał na aukcję zdjęcie z Heleną Vondrackovą. Dla Polaków Helena to symbol Czech, a Szczygieł dodaje: „Helena jest w Czechach tym, kim Tina Turner w Stanach”. Wielbiciele „Gottlandu” mogą sobie sprawić piękny prezent: unikalne zdjęcie (jedyny egzemplarz!) polskiego reportera i czeskiej piosenkarki z autografem Mariusza Szczygła.

7. Piękny, kolorowy kubek podarowany przez Panią Prezydentową Jolantę Kwaśniewską – zapraszamy do aukcji.

8. Chris Botti to genialny trębacz i kompozytor. „Posłaniec świata jazzu” jak określił go zafascynowany jego twórczością Sting. Album „Italia” stanowi znakomitą wizytówkę tego utalentowanego artysty, ukazującą jego wszechstronność zarówno jako wykonawcy, kompozytora, jak i współpracownika. Agencja ParaDam przekazała na naszą aukcję płytę podpisaną przez artystę podczas jednego z tegorocznych koncertów w Polsce.

9. „Kim jest Jill Scott? Kobietą, która dźwięki i słowa zamienia w złoto”, w tych słowach krytyk Marcin Recko świetnie ujął ogromny talent artystki. Agencja Good Music Production przekazała na naszą aukcję świetną płytę tej soulowej wokalistki, która na swoim koncie ma dziewięć nominacji oraz dwie nagrody Grammy. Płyta jest wyjątkowa, ponieważ została podpisana przez gwiazdę.

10. „Jesteś tutaj zaledwie chwilę, jedyny raz zjawiasz się. Zrób co możesz, ale nie tyle by cię ktoś zapamiętał źle…” jak śpiewa Anna Maria Jopek. Artystka o świetnym wyczuciu stylu zarówno w muzyce, jak i w życiu. O tym pierwszym świadczą jej płyty, o drugim – malutka liliowa torebka od Marca Jacobs’a, którą przekazała na naszą aukcję. Licytowana płyta to kolekcjonerski maxisingiel zatytułowany „Zrób co możesz” z autografem artystki.

11. Mennica Polska przekazała na naszą aukcję 6 podwójnych zestawów monet kolekcjonerskich, każdy w eleganckim etui:

100-lecie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie:

Noc Świętojańska:

750-lecie lokacji Krakowa:

65.rocznica powstania w getcie warszawskim:

Zbigniew Herbert (1924 – 1998):

Kazimierz Dolny – Zabytki Kultury Materialnej w Polsce:

Monety są w oryginalnych kapslach.

Do całego zestawu firma Krepel podarowała luksusowe drewniane pudełko.

Patronem aukcji jest Onet.pl

logo_onetpl_kropka

Powrót

Skip to content