Konkurs Kancelaria Przyjazna Dziecku

Konkurs Kancelaria Przyjazna Dziecku


Zapraszamy środowisko adwokatów i radców prawnych do włączenia się w akcję propagowania i stosowania zasad, mających na celu zminimalizowanie negatywnych emocji, jakie towarzyszą dziecku podczas procedur prawnych związanych z rozstaniem rodziców.
Konkurs organizowany jest przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w ramach projektu „Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców”. Jego celem jest włączenie i zmotywowanie środowiska adwokatów i radców prawnych do wdrażania i stosowania procedur zawartych w „Standardach” oraz do współpracy z mediatorami i psychologami. Pragniemy w ten sposób wypracować taką kulturę obsługi prawnej w sprawach okołorozstaniowych, która zminimalizuje negatywne emocje u rodziców i przede wszystkim dzieci.
Nagrodą w konkursie, któremu patronuje wydawnictwo Infor, jest uzyskanie Certyfikatu „Kancelarii Przyjaznej Dziecku”. Zostaną one przyznane przez Kapitułę Konkursu i wręczone podczas ceremonii, która się odbędzie 1 czerwca 2022 roku.
Nagroda stanowi uhonorowanie adwokata i radcy prawnego, który w swojej praktyce zawodowej i działalności pozazawodowej w sposób szczególny zajmuje się problematyką dziecka i rodziców w procesie rozstania.
Jak wziąć udział w konkursie?
Aby starać się o tytuł Kancelarii Przyjaznej Dziecku wystarczy wykonać następujące kroki:
    1. zapoznać się z regulaminem konkursu (ściągnij plik pdf)
    2. wypełnić formularz zgłoszeniowy (ściągnij plik Word)
    3. wypełnić ankietę (dobrowolne, ale dodatkowo premiowane przez Kapitułę). (ściągnij plik Word lub wypełnij ankietę online  lLINK:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfhzbj6i1xkqmUHp–z73ywdjj_tc1XbdgkXtv3BBrdLrR8zg/viewform )
    4. zapoznać się z oświadczeniem, które składane jest po przyznaniu Certyfikatu (ściągnij plik Word)
Wypełnione i podpisane dokumenty prosimy przesłać na adres akademiadobregorozstania@gmail.com 
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 stycznia 2022 roku.
W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy pod adresem akademiadobregorozstania@gmail.com 
Zapraszamy!

Powrót

Skip to content