Marka NAN OPTIPRO® 2 i Komitet Ochrony Praw Dziecka na rzecz mediacji w jeszcze przyjaźniejszych warunkach.

Marka NAN OPTIPRO® 2 i Komitet Ochrony Praw Dziecka na rzecz mediacji w jeszcze przyjaźniejszych warunkach.

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która od 1981 roku działa na rzecz dzieci. Prowadzi kompleksowe działania na rzecz dzieci i ich rodzin, udzielając porad prawnych, prowadząc terapie, grupy wsparcia oraz właśnie mediacje.

Współpracuje także z biznesem, realizując wiele działań CSRowych, kampanii, projektów edukacyjnych. Stąd współpraca z marką NAN OPTIPRO® 2, która zdecydowała się wesprzeć prowadzone przez KOPD mediacje, przekazując środki na remont i wyposażenie pokoju.

Mediacje, jako forma pomocy dziecku i jego rodzinie, zyskała w ostatnim czasie na popularności. Coraz częściej mówi się o tym, aby rozstając się, nie skrzywdzić dziecka. A problem jest coraz powszechniejszy – statystyki wskazują, iż co trzecie małżeństwo kończy się rozwodem. Rośnie świadomość iż przede wszystkim od dorosłych: rodziców, opiekunów, zależy, czy uda się ochronić dziecko przed skutkami rozwodu czyli zadbać o więź z nim, dobrą komunikację i efektywną współpracę ze współmałżonkiem. Stąd tak wiele osób trafia na mediacje.

„W samym warszawskim KOPD zaledwie w ciągu miesiąca mamy około 50 sesji mediacyjnych”. Mediacje dotyczą najczęściej opieki nad dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Są tez mediacje z dziadkami, którzy chcą uczestniczyć w życiu wnuków, a mają problemy z kontaktami mówi Agata Jarzyna, mediator i członek Zarządu KOPD.

W sytuacji kryzysu rozstania wszyscy członkowie rodziny ponoszą straty psychologiczne, społeczne i materialne i potrzebują wsparcia z zewnątrz. Ale to dzieci są szczególnie narażone na skutki rozstania, a ich prawa i potrzeby są wówczas zagrożone. Dlatego tak ważna rola KOPD i jego działań na rzecz dzieci oraz firm, które pomagają realizować tę misję.

W Polsce istnieje niewiele miejsc zajmujących się świadczeniem kompleksowej pomocy w takich sytuacjach. Doświadczenie w pracy z rodzinami w kryzysie ukazuje bezradność i bezsilność rodziców, pedagogów i innych instytucji wobec kryzysu rozstania. W Polsce nie ma systemu pomocy i wyspecjalizowanych instytucji samorządowych i centralnych pomagającym dzieciom i rodzinom w kryzysie rozstania.

Dziecko w sytuacji rozwodu rodziców czuje się osamotnione, bezradne i traci poczucie bezpieczeństwa. To poczucie opuszczenia zazwyczaj jest bardzo intensywne i zostawia trwałe ślady w psychice. Rozwodzący się rodzice koncentrują się na sobie i na konflikcie, tracąc z pola widzenia dzieci i ich potrzeby. Dziecko staje się kartą przetargową. Dlatego cieszę się, że marka NAN OPTIPRO® 2 zdecydowała się przeznaczyć środki finansowe na unowocześnienie naszego pokoju do mediacji. Cieszę się, że mamy kolejnego Przyjaciela i sojusznika w naszych działaniach na rzecz dzieci” Magdalena Stachowiak – Alexandrowicz, Manager ds. PR i Promocji, Członek Zarządu KOPD.

Więcej o działaniach Komitetu Ochrony Praw Dziecka na WWW.kopd.pl

 Osoby kontaktowe:
Magdalena Stachowiak- Alexandrowicz
Manager ds. PR i Promocji
Komitet Ochrony Praw Dziecka
Tel. kom. 505 045 679, m.stachowiak@kopd.pl

nan

Powrót

Skip to content