Narysujmy świat przyjazny dziecku – rusza aukcja prac znanych rysowników na rzecz podopiecznych Komitetu Ochrony Praw Dziecka!

Narysujmy świat przyjazny dziecku – rusza aukcja prac znanych rysowników na rzecz podopiecznych Komitetu Ochrony Praw Dziecka!

Pod hasłem „narysujmy świat przyjazny dziecku”, rusza aukcja prac znanych internetowych rysowników. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc psychologiczną, prawną i mediacyjną rodzinom w kryzysie, w trudnym czasie pandemii. Prace rysowników z bloga Chatolandia.pl oraz Ślepym Okiem Temidy można nabyć na portalu Allegro Charytatywni.

Według danych GUS na koniec 2018 roku na 100 małżeństw przypadały 33 rozwody. Liczba ta rośnie z roku na rok. Według prognoz psychologów i socjologów zakończenie epidemii może ten proces jeszcze przyspieszyć. Tymczasem kryzys pandemii towiele trudnych decyzji, jakie dotykają rodziny w kryzysie. Konieczność przebywania pod jednym dachem sprawia, że dzieci z rodzin w kryzysie podwójnie przeżywają piekło rozstania rodziców. „Jedyną szansą na ucieczkę od koszmaru walczących ze sobą rodziców jest często pomoc psychologa, mediatora czy prawnika- zwraca uwagę Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz z Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Komitet Ochrony Praw Dziecka niesie rodzinom w kryzysie pomoc psychologiczną, pedagogiczną,prawną, mediacyjną, tak aby można było pomagać większej liczbie rodzin. Potrzebne są jednak dodatkowe środniki na działalność organizacji, dlatego znani rysownicy przekazali prace na aukcję charytatywną na portalu Allegro charytatywni, z której dochód zostanie przeznaczony na działalność statutową KOPD.

Zaczynamy od aukcji z Chatolandia.pl, której „pseudofilozoficzny komiks online o mediach, umysłowych perwersjach, kompletnym braku romantyzmu, religii i ślimakach – czyli o życiu” w sieci śledzi ponad 80 tys. fanów “Wciąż pamiętam jak to jest być dzieckiem i oceniam to doświadczenie absolutnie fatalnie. Do wzięcia udziału w akcji KOPD zainspirowało mnie moje dwanaście lat terapii, która już prawie wyleczyła moją traumę z tego okresu oraz praca w SWPS nad projektem RESQL, który docelowo ma pomóc zwalczać przemoc w szkole. Trudne dzieciństwo potrafi wpłynąć na całe życie człowieka i to bardzo ważne by nieść pomoc jak najwcześniej. Dlatego doceniam pracę, którą wykonuje KOPD. Jeśli moje rysunki i śmieszkowanie w internecie mogą wesprzeć organizację, to dobry uczynek na dziś zaliczony” – mówi Ilona Myszkowska, Chatolandia.pl

Drugim Rysownikiem jest Arkadiusz Krupa, Sędzia i rysownik ze „Ślepym Okiem Temidy:, współpracujący z KOPD przy wielu projektach, między innymi przy Spotkaniach z Paragrafem: projekcie mającym na celu przeciwdziałanie hejtowi i zwiększanie świadomości prawnej. A edukacja prawna ma ogromne znaczenie, istotne jest kształtowanie świadomości prawnej dzieci, pokazywanie jak działają sądy

Do wylicytowania będą zatem 4 prace: dwie już gotowe, do wyboru z portfolio Artystów oraz dwie na zamówienie.

Aukcje są dostępne tutaj:

https://charytatywni.allegro.pl/rysunek-od-chatolandia-pl-i11966467

https://charytatywni.allegro.pl/rysunek-od-chatolandia-pl-i11967679

https://charytatywni.allegro.pl/rysunek-od-slepym-okiem-temidy-i11967439

https://charytatywni.allegro.pl/rysunek-od-slepym-okiem-temidy-konkretna-praca-i11967682

Opisy pod każdą aukcją.

Do wyboru są formy- druk lub wersja digitalowa. Na przygotowanie prac artyści będą mieli 3 tygodnie od zakończenia aukcji i wpłynięcia środków na konto Komitetu.

Cena wywoławcza 100 zł.

Więcej informacji o aukcji można znaleźć na stronie www.kopd.pl oraz na Faceboooku Komitetu Ochrony Praw Dziecka i pod adresem Allegro charytatywni https://charytatywni.allegro.pl/rysunek-od-chatolandia-pl-i11966467

O Komitecie Ochrony Praw Dziecka

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

Misją KOPD jest pomoc tym, którzy sami nie mogą się ochronić – dzieciom. Aby robić to skutecznie organizujemy zbiórki publiczne i akcje CSR, kampanie społeczne, czy eventy – na czele z konkursem Świat Przyjazny Dziecku. Wszystko po to, by prowadzić konkretne szeroko zakrojone działania – od porad prawnych, przez diagnozy, terapię długo i krótkoterminową, mediacje, czy grupy wsparcia. Organizujemy również szkolenia i warsztaty dla osób zajmujących się zawodowo pomocą dziecku.

Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl

O działaniach KOPD w trakcie pandemii, najnowszych akcjach, w tym – Rysownicy dla KOPD, mówili w Wieczorze z Radiem dla Ciebie: Magdalena Stachowiak- Alexandrowicz (Manager ds. PR i promocji KOPD), a także  Dorota Mazurek ( Prezes Wydawnictwa UNIT, członek Kapituły Konkursu Świat przyjazny dziecku) i Arkadiusz Krupa ( Sędzia Sądu Rejonowego w Łobzie, współpracujący z KOPD przy kampaniach i akcjach).

https://www.rdc.pl/podcast/wieczor-rdc-o-akcji-rysownicy-dla-komitetu-ochrony-praw-dziecka/?fbclid=IwAR0_afDr2ydLyabnCTXYaL2cikfwve1_EX-0GKEdgYj_2-uDaCrETMIbmQE

Kontakt dla mediów:
Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz
Manager ds. Promocji i PR
tel. kom. 505-045-679
m.stachowiak@kopd.pl

Powrót

Skip to content