Nieodpłatna pomoc prawna w czasie epidemii

Nieodpłatna pomoc prawna w czasie epidemii

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, oraz ogłoszeniem stanu epidemii na terenie kraju od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania została zawieszona na terenie m.st. Warszawy stacjonarna działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Pomoc ta jest teraz świadczona zdalnie (przez telefon lub email).

Nieodpłatne porady są adresowane do osób, które nie są w stanie z własnych środków ponieść kosztów pomocy prawnej i obywatelskiej. W celu uzyskania nieodpłatnej porady za pośrednictwem środków komunikacji na odległość (telefon, mail) należy przesłać skan lub zdjęcie prawidłowo wypełnionego oraz podpisanego oświadczenia wraz z wnioskiem o udzielenie porady na odległość (format: .pdf lub.jpg) na adres mailowy wybranego punktu: nppngo12pragapd@um.warszawa.pl(to adres punktu, który KOPD prowadzi przy ul. Paca 42 w Warszawie).

Przy składaniu wniosku wymagane jest podanie danych osobowych tam wskazanych, tj. imienia, nazwiska, adresu zamieszkania i nr PESEL (w przypadku jego braku nr paszportu lub innego dokumentu tożsamości).

O bezpłatnej pomocy KOPD napisały media, m.in.: „Gazeta Wyborcza”.

Dziękujemy.

https://wyborcza.pl/7,162657,25919617,wzajemna-solidarnosc-i-pomoc-w-czasie-epidemii-koronawirusa.html

 

Powrót

Skip to content