Objęliśmy Patronatem Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki

Objęliśmy Patronatem Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki

Objęliśmy Patronatem Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki i już dziś zapraszamy do udziału w panelu, w którym udział weźmie z ramienia KOPD: Magdalena Stachowiak -Alexandrowicz.
? 27. maja o g. 13:00 w Warszawie, w ramach Warszawskie Targi Książki / Warsaw Book Fair (PKiN, sala Sienkiewocza) odbędzie się Panel dyskusyjny dla rodziców, bibliotekarzy i edukatorów:

„Książki na trudne czasy. Jakie książki dla młodego czytelnika odpowiadają na jego aktualne pytania i potrzeby”


Świat zmienia się na naszych oczach, a wciąż nadciągające informacje nie tylko wymagają skrupulatnej weryfikacji, ale także sporej odporności psychicznej.
❓ Jak czuje się w tych czasach dziecko, co robi z niepokojem i na jakie pytania szuka odpowiedzi?
❓ Czy książka po raz kolejny przyjdzie z pomocą?
❓ Jakie książki podsuwać współczesnym dzieciom, by odpowiedzieć na ich potrzeby?
❓ Jakie książki mogą być pomocne rodzicom, bibliotekarzom i edukatorom w prowadzeniu niełatwych rozmów?

Na te pytania odpowiedzi szukać będą eksperci specjalizujący się nie tylko w dziecięcej literaturze, ale też od lat wspierający rozwój dziecka.

Idęę panelu pogłębia plakat autorstwa ambasadora Festiwalu – Józefa Wilkonia.

? W panelu wezmą udział m.in. – Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz (Członek Zarządu Komitet Ochrony Praw Dziecka), Małgorzata Węgrzecka (redaktor naczelna magazynu Świerszczyk dla dzieci”), Monika Hałucha (wiceprezeska Polska Sekcja IBBY/Polish Section of IBBY), Iwona Zabielska-Stadnik (red. naczelna magazynu Newsweek Psychologia Dziecka) oraz najpopularniejszy autor książek dla dzieci – Grzegorz Kasdepke.

Panel poprowadzi: Agnieszka Karp-Szymańska, prezes Grupy Czas Dzieci, dyrektor Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki.

? Wydarzenie jest bezpłatne, ale liczba uczestników jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy: https://ojceidziatki.nakiedy.pl/krok2.html

Naszym wydarzeniom patronują: Miasto Stołeczne Warszawa,
Polska Sekcja IBBY/Polish Section of IBBYKomitet Ochrony Praw DzieckaŚwierszczyk dla dzieciprzedszkola.edu.plPolskie Radio DzieciomTVP Kultura 

Powrót

Skip to content