Obrady Jury i przygotowanie do Gali zakończenia XVII edycji Konkursu „Świat Przyjazny dziecku”

Obrady Jury i przygotowanie do Gali zakończenia XVII edycji Konkursu „Świat Przyjazny dziecku”

Konkurs Świat przyjazny dziecku  jest  unikalnym  projektem  Komitetu  Ochrony  Praw Dziecka. Siedemnaście   lat temu powstał pomysł, mający na celu zarówno pomoc rodzicom, opiekunom, a także firmom –m.in. : dystrybutorom i producentom zabawek i wydawcom książek we wskazaniu najlepszych zabawek, książek, miejsc dla dzieci.

Projektem zainteresowały się media, rodzice, opiekunowie i nade wszystko: same firmy. I tak, co roku ogłaszać możemy kolejną edycję, czekać na Państwa zgłoszenia, następnie oceniać i wreszcie spotkać się z Laureatami na uroczystej gali.

Do siedemnastej edycji zgłoszonych zostało ponad 300 produktów z 65 firm. To  ogromny rozmach i skala zaufania, jakim darzą nas producenci i dystrybutorzy. Praca naszej kapituły pozwala na pomoc dzieciom, rodzicom i opiekunom w coraz lepszym wyborze książek, zabawek, miejsc dla dzieci. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce na przełomie maja/ czerwca w równie ciekawym, co do tej pory, prestiżowym miejscu.

Do udziału w tej wyjątkowej uroczystości zaproszeni zostaną laureaci- nagrodzone i wyróżnione firmy, Media, partnerzy i patroni kończącej się edycji.

 

DLACZEGO UDZIAŁ W KONKURSIE JEST TAK ISTOTNY?

Konkurs jest najdłużej działającą inicjatywą tego typu a jedyną, zorganizowaną przez organizację pożytku publicznego. Ma cel nie tylko edukacyjny, ale i pomocowy, gdyż udział w Konkursie to również realna pomoc potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. Wszystkie środki finansowe uzyskane z opłat konkursowych są przekazywane na bezpośrednią pomoc naszym podopiecznym. Nasz Konkurs jest pozbawiony komercyjnego charakteru – cały dochód z Konkursu przeznaczony jest na naszą działalność statutową. Dzięki temu możemy pomagać jeszcze skuteczniej, jeszcze lepiej!

WYJĄTKOWA KAPITUŁA KONKURSU:

Artur Barciś, Małgorzata Janina Berwid, Dorota Karbowska-Zawadzka, Mirosława Kątna, Magdalena Łazarkiewicz, Justyna Marszałkowska-Jakubik, Dorota Mazurek, Anna Oka, dr Aleksandra Piotrowska, Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, Katarzyna Stoparczyk, Mieczysław Wasilewski, Dorota Zawadzka, Anna Wakulak.

 PATRONAT HONOROWY:

Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska

PARTNERAMI XVII EDYCJI ZOSTALI:

AKON Marketing Partners
blog Zabawkator
czasdzieci.pl
Świat Zabawek
miastodzieci.pl
Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME w Kielcach
ohme.pl
Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych
Radio Dla Ciebie
Rynek Zabawek magazyn branżowy
Świat zabawek SMYK
M jak Mama • pl.
Telewizja MiniMini+
Branża Dziecięca
Warszawskie Targi Książki

 WSPARCIE FINANSOWE ZAPEWNILI:

nan

SANOFI_empoweringLife_logo_H-CMJN

barlinek

INFORMACJE O KOMITECIE OCHRONY PRAW DZIECKA

 Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie  i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 22 oddziały terenowe   w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną  i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Magdalena Stachowiak,
Komitet Ochrony Praw Dziecka,
e-mail: m.stachowiak@kopd.pl

Powrót

Skip to content