Głównym celem zajęć jest rozwój umiejętności rozpoznawania, nazywania i konstruktywnego wyrażania uczuć. Dzięki tej zdolności ułatwiamy dzieciom radzenie sobie z emocjami w trudnych sytuacjach. Program zajęć ma na celu zwiększenie świadomości dzieci na temat ich własnych stanów emocjonalnych i uwrażliwienie je na uczucia innych.
Zajęcia kierujemy do dzieci, które nie radzą sobie z emocjami i doświadczają różnych trudności w szkole, w relacjach z rówieśnikami lub są w trudnej sytuacji rodzinnej.
Zarys tematyczny:
- Rozpoznawanie emocji i sposoby radzenia sobie z nimi
- Rozwijanie wiary we własne siły i umiejętności
- Rozwijanie poczucia własnej wartości
- Ćwiczenie porozumiewania się bez agresji
- Nawiązywania właściwych relacji z rówieśnikami, naukę współpracy w grupie.
- Pomoc dzieciom w rozwiązywaniu ich problemów
Będziemy pracować poprzez zabawę, ćwiczenia ruchowe, prace plastyczne, czytanie baśni, naukę relaksacji. Powyższe założenia będą realizowane podczas omawiania bieżących wydarzeń wnoszonych rzez dzieci a także w scenkach odgrywanych przez grupę. Chcemy wprowadzić proste techniki relaksacyjne i wyciszające, zachęcić do współpracy i wspierać dzieci w rozwiązywaniu konfliktów w asertywny sposób. Mamy nadzieję, że będzie to dobry, twórczy warsztat, dający im wsparcie i siłę.
Warsztat NIE JEST przeznaczony dla dzieci z diagnozą Zespołu Aspergera.
Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia indywidualnej konsultacji psychologicznej przed rozpoczęciem warsztatu.
Odbycie konsultacji jest niezbędnym warunkiem udziału w warsztacie. |
Termin: 18.10.2019 – 13.12.2019 (piątki) w godzinach 17.00 – 19:00 (8 spotkań)Kontakt: tel. (0-22) 626-94-19, Komitet Ochrony Praw Dziecka, ul. Oleandrów 6 (III piętro), Warszawa. |
Udział w warsztacie jest bezpłatny! UWAGA: liczba miejsc ograniczona!
Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.