Webinar z udziałem ekspertów: rozwój dziecka w czasach pandemii. Gala zakończenia XIX edycji

Webinar z udziałem ekspertów: rozwój dziecka w czasach pandemii. Gala zakończenia XIX edycji

Nadszedł czas na ogłoszenie wyników XIX edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”.
W konkursie zostały wyłonione przedmioty, książki, gry i miejsca mające pozytywny wpływ na bezpieczny rozwój dzieci, pobudzające ich kreatywność i chroniące przed uzależnieniem internetowym. W tym roku z okazji wyznaczenia zwycięzców, 1 czerwca odbędzie się debata ekspertów online zatytułowana „Rozwój dziecka w dobie pandemii”.


W Stanach Zjednoczonych opublikowano raport „Impact of COVID-19 and lockdown on mental health of children and adolescents”, z którego wynika, że napięcia i lęki związane
z poczuciem braku kontroli u sześciolatków w czasie pandemii koronawirusa wzrosły aż
o 30%. Naukowcy alarmują, że dzieci znacznie bardziej odczuwają skutki pandemii niż dorośli. Jak więc zagwarantować najmłodszym bezpieczne otoczenie, w którym, mimo obecnej sytuacji, będą rozwijać swoje umiejętności?
Konkurs „Świat Przyjazny Dziecku” przychodzi z rozwiązaniami i pomocą dla rodziców. Impulsem do jego stworzenia była chęć rozpowszechniania wartościowych miejsc
i produktów, a także szerzenia świadomości o ich pozytywnym wpływie na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dzieci.
Środki zebrane z opłat zgłoszeniowych do konkursu zostały w pełni przekazane na pomocowe działania Komitetu Ochrony Praw Dziecka obejmujące m.in.: bezpłatną pomoc psychologiczną, terapeutyczną, pedagogiczną i prawną, a także mediacje rodzinne.
„W tym roku po raz kolejny spotykamy się w nieco innej formie. Galę wręczenia nagród zwycięzcom XIX edycji konkursu połączyliśmy z webinarem z udziałem ekspertów, z którego dorośli będą mogli dowiedzieć się m.in. jak ułatwić dzieciom wychodzenie z lockdownu. Przedstawimy najciekawsze produkty i inicjatywy wyróżnione w ramach konkursu A edycja XIX była wyjątkowa- tak dużej liczby pięknych produktów do oceny- nie pamiętam. Gala będzie jednocześnie zaproszeniem do udziału w XX edycji Konkursu. Zachęcam do oglądania na https://www.facebook.com/events/5464518626955336/zaprasza Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz.

Podczas wydarzenia odbędą się trzy panele eksperckie:

  1. Rozwój kulturalny dzieci i młodzieży w czasach trudnych dla kultury
  2. Nauka poprzez zabawę – zabawki, które wspomagają rozwój.
  3. Uczę się w domu, czyli jak zdobywać wiedzę zdalnie?

Nagrodzone książki, gry, zabawki, produkty i miejsca wyłonione spośród 10 kategorii zostaną zaprezentowane i omówione przez uczestników webinaru.
W webinarze wezmą udział eksperci związani z KOPD, którym los i rozwój dzieci nie jest obojętny: psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska, psycholog rozwojowa
i telewizyjna Superniania Dorota Zawadzka oraz psycholog sądowy i kliniczny Mirosława Kątna, a także aktor Artur Barciś, Małgorzata Berwid, Katarzyna Stoparczyk, Magda Dulęba, Ania Oka, Magdalena Łazarkiewicz, Dorota Mazurek, Anna Wakulak oraz Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz – Manager ds. PR i Promocji, Członek Zarządu Krajowego KOPD oraz organizator webinaru i współtwórczyni Konkursu. Wydarzenie poprowadzi polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna – Paulina Chylewska, a Gościem Honorowym będzie Pan Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Galę uświetni także występ artystyczny artystów Teatru ROMA: Kuby Matuszczyka pianisty i Michała Bronka, wokalisty.

Organizacja webinaru jest możliwa dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu Teatru Muzycznego ROMA, agencji Link Visuals, agencji Procontent, a także finansowemu wsparciu firmy Sanofi i Barlinek.

Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Ze względu na informacyjno-rozrywkowy charakter webinaru, w wydarzeniu będzie mógł uczestniczyć każdy zainteresowany tematyką urozmaicenia wolnego czasu dzieci i wsparcia ich w rozwoju. Zwycięzcy konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” z pewnością zainteresują nauczycieli, rodziców, opiekunów oraz edukatorów dzieci i młodzieży.

Webinar odbędzie się 1 czerwca od godziny 13:00 na fanpage’u Komitetu Ochrony Praw Dziecka, pod linkiem: https://www.facebook.com/events/5464518626955336/

Kontakt dla mediów:
Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz
Manager ds. PR i PromocjiKOPD
tel. 505 045 679 e-mail: m.stachowiak@kopd.pl

Powrót

Skip to content