Weekend.gazeta.pl i PAH publikują „Pomocnik dla rodziców i opiekunów nastolatków”

Weekend.gazeta.pl i PAH publikują „Pomocnik dla rodziców i opiekunów nastolatków”

Serwis Weekend.gazeta.pl i Polska Akcja Humanitarna, przy wsparciu merytorycznym Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej, stworzyły „Pomocnik dla rodziców i opiekunów nastolatków” poświęcony kwestii zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Poradnikowi towarzyszą szeroko zakrojone działania redakcyjne i promocyjne, które rozpoczną się 22 lutego – tuż przed Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją.

„Pomocnik dla rodziców i opiekunów nastolatków” to poradnik, który zwraca uwagę na skalę problemu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, wskazując konkretne sposoby działania i możliwości uzyskania pomocy. Motywacją do podjęcia tematu jest niezwykle słaba kondycja opieki systemowej w Polsce oraz fakt, że sytuacja pandemiczna znacząco zwiększyła zapotrzebowanie nastolatków na pomoc psychologiczną. Inicjatorem projektu jest serwis Weekend.gazeta.pl.

Poradnik powstał dzięki współpracy psychotraumatolożki i ekspertki merytorycznej PAH i programu „Pajacyk” Niny Mocior, wieloletniej koordynatorki programu wsparcia dzieci „Pajacyk” PAH i inicjatorki programu pomocy psychospołecznej dla dzieci i młodzieży z rodzin wieloproblemowych Magdaleny Jaranowskiej oraz Pauliny Dudek – dziennikarki magazynu Weekend.gazeta.pl, zdobywczyni Grand Video Awards, nominowanej też do Grand Press. Konsultacją merytoryczną publikacji zajęły się Mirosława Kątna, dr Aleksandra Piotrowska i dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska.

„Pomocnik dla rodziców i opiekunów nastolatków” można pobrać za darmo na stronie Pomocnik.org.

Powrót

Skip to content