Wielka Świąteczna Zbiórka zakończona

Wielka Świąteczna Zbiórka zakończona

Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD) i sieć sklepów SMYK już po raz dziewiąty zorganizowali Wielką Zbiórkę Świąteczną, której celem była pomoc dzieciom, podopiecznym KOPD.

 Zbiórka trwała we wszystkich 140 sklepach sieci SMYK na terenie całej Polski. Każdy mógł wziąć w niej udział, wystarczyło przy okazji zakupów zasilić stojącą nieopodal kas skarbonkę.

– Cieszę się bardzo, że nasz strategiczny Partner i Przyjaciel – sieć sklepów SMYK, co roku wspiera naszą organizację i podopiecznych a jego klienci rokrocznie potwierdzają, że chcą i potrafią pomagać. To cenne, szczególnie w dzisiejszych, trudnych czasach. Tegoroczna akcja zakończyła się sukcesem, ponieważ zebraliśmy łącznie  25  048 zł i 17 gr. Pieniądze te pozwolą nam jeszcze skuteczniejszej pracować na rzecz dzieci powiedziała Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz z Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Działamy już od 35 lat, aby  zapewnić  dzieciom i rodzinom pomoc medyczno-prawną. Dzięki takim akcjom nasza organizacja może zapewniać najmłodszym i ich bliskim najlepszą możliwą opiekę. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, ponieważ każda forma wsparcia jest dla nas bezcenna. – dodała.

Komitet Ochrony Praw Dziecka każdego miesiąca otrzymuje ponad 220 zgłoszeń
z prośbą o pomoc od mieszkańców województwa mazowieckiego, a swoje oddziały ma w całej Polsce. Aby zapewnić efektywne wsparcie, potrzebne są kompleksowe działania: pomoc psychologa, mediatora, pedagoga, i, jeśli to konieczne, seksuologa. To właśnie na ten cel zostaną przeznaczone środki gromadzone podczas Wielkiej Świątecznej Zbiórki.

Organizacja Wielkiej Świątecznej Zbiórki w sklepach naszej sieci to już tradycja
i cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć KOPD w tej akcji. Nadrzędnym celem naszej firmy jest wywoływanie uśmiechów na twarzach dzieci, dlatego mamy nadzieję, że zebrane środki okażą się pomocne dla ich małych podopiecznych
– powiedział Marek Łebek, przedstawiciel sieci sklepów SMYK.

Więcej informacji na www.facebook.com/KomitetOPD/ oraz www.kopd.pl.

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 23 oddziały terenowe w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny. Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl

SMYK to największa w Polsce sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci. Jej historia sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Dynamiczny rozwój sieci SMYK rozpoczął się w roku 2000, kiedy powołano samodzielną spółkę. Obecnie sieć sklepów SMYK obejmuje 140 punktów sprzedaży zlokalizowanych w najatrakcyjniejszych centrach handlowych w Polsce oraz sklep internetowy smyk.com. Sklepy SMYK działają również w Rosji, na Ukrainie i w Rumunii.

Dodatkowe informacje o sieci SMYK można znaleźć w Internecie, pod adresem: www.smykgroup.com.

Kontakt dla prasy:

SMYK:
Marta Młynarczykowska
Solski Burson-Marsteller
tel. 22/ 242 86 36
mmlynarczykowska@solskibm.pl

Marek Łebek
SMYK S.A.
PR & Marketing Manager
marek.lebek@smyk.com

 

 

KOPD:
Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz
Szef działu PR i Pozyskiwania Środków
tel. 22 / 626 94 19
m.stachowiak@kopd.pl

 

 

 

Powrót

Skip to content