Wielka Zbiórka Świąteczna w sklepach SMYK

Wielka Zbiórka Świąteczna w sklepach SMYK

Przyłącz się do Wielkiej Zbiórki Świątecznej na rzecz podopiecznych Komitetu Ochrony praw Dziecka.
Do wsparcia akcji zaprasza  Artur Barciś

BARCIS

Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD) i sieć sklepów SMYK już po raz ósmy organizują Wielką Zbiórkę Świąteczną, której celem jest pomoc dzieciom doświadczającym przemocy domowej.

Wielka Zbiórka Świąteczna,  organizowana co roku przez KOPD i sieć sklepów SMYK, daje możliwość wsparcia dzieci dotkniętych przemocą, której doświadczają często ze strony najbliższych.

W ubiegłym roku udało się zebrać prawie 38 000 zł., co skutecznie pomogło wesprzeć podopiecznych Komitetu. KOPD w ciągu jednego miesiąca otrzymuje ponad 220 zgłoszeń o tego typu przypadkach w samym tylko województwie mazowieckim. Ażeby udzielić każdej z ofiar niezbędnej, indywidualnej pomocy, konieczna jest stała współpraca z wieloma specjalistami: mediatorami,psychologami, pedagogami i, jeżeli to konieczne, seksuologami. To właśnie na ten cel zostaną przekazane środki uzbierane podczas Wielkiej Zbiórki Świątecznej, która będzie trwała do początku marca 2016 r.

– Tygodnie przed i po Świętach Bożego Narodzenia to okres, kiedy KOPD stara się zwrócić uwagę społeczeństwa na problem agresji domowej, który niestety w naszym kraju nadal jest bardzo powszechny. To nie tylko kary cielesne, które wciąż stosuje wielu rodziców, ale również np. agresja słowna, wpływająca bardzo negatywnie na psychikę i dalszy rozwój dziecka. Nasi psychologowie i mediatorzy – oprócz pomocy dzieciom – starają się także wspierać rodziców w kształtowaniu prawidłowych metod wychowawczych – powiedziała Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz  z Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Wielka Zbiórka Świąteczna odbywa się w sklepach sieci SMYK w całej Polsce. Środki zebrane dzięki akcji zostaną w całości przeznaczone na pomoc podopiecznym Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Każdy z naszych wolontariuszy będzie miał specjalną legitymację z nazwą akcji oraz numerem 2015/ 4209/OR

– Specjalnie oznakowane skarbonki zostały umieszczone przy kasach sklepowych

w każdym z naszych blisko 130 sklepów w całym kraju. – powiedział Marek Łebek,  przedstawiciel sieci sklepów SMYK. Pracownicy będący wolontariuszami KOPD nadzorują zbiórkę w swoich miejscach pracy. Mamy wielką nadzieję, że w okresie okołoświątecznym, podczas kupowania prezentów dla swoich podopiecznych, nasi klienci będą pamiętali również o potrzebujących dzieciach.

Zbiórka rozpoczęła się 23 listopada a jej zakończenie planowane jest na 6 marca  Więcej informacji można znaleźć na stronie: WWW.kopd.pl oraz FB KOPD.

Kontakt dla prasy:

SMYK:
Marek Łebek
PR & Marketing Manager, Smyk Sp. z o.o.
marek.lebek@smyk.com

Marta Młynarczykowska
Solski Burson-Marsteller (biuro prasowe SMYK)
tel. 22 / 242 86 36
mmlynarczykowska@solskibm.pl

KOPD:
Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz
Szef działu PR i Pozyskiwania Środków KOPD
tel. 22 / 626 94 19
m.stachowiak@kopd.pl

A4_zbiorka_na_KOPD_2015

Powrót

Skip to content