Wspólnie czytamy- dzieci wspieramy!

Wspólnie czytamy- dzieci wspieramy!

Zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w niezwykłym wydarzeniu: Wspólnie czytamy- dzieci wspieramy!

Już 24 września w Terminalu Kultury Gocław, miejscu pięknym i przyjaznym, zapraszamy serdecznie razem z Biblioteką Publiczną w dzielnicy Praga Południe, na spotkanie ze znakomitościami świata książek dla dzieci  i młodzieży, autorytetami z dzieciny psychologii.

Od godziny 11.00 do 13.00 zapraszamy do świata książek: będziemy czytać fragmenty książek (także nagrodzonych w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku), poprowadzimy debatę na temat roli czytania dziecku.

W programie również warsztaty plastyczne. Po evencie na uczestników czeka teatralna uczta:  spektakl „Wszystkie myszy lubią ser”, którego organizatorem jest Teatr na Pradze, działający w ramach Fundacji Otwarta Kurtyna.

Do zobaczenia w Terminalu Kultury Gocław, świecie znakomitych wydarzeń i książek!

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Wspólnie czytamy- dzieci wspieramy! – Kraków, Czas Dzieci

O Komitecie Ochrony Praw Dziecka

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

Misją KOPD jest pomoc tym, którzy sami nie mogą się ochronić – dzieciom. Aby robić to skutecznie organizujemy zbiórki publiczne i akcje CSR, kampanie społeczne, czy eventy – na czele z konkursem Świat Przyjazny Dziecku. Opracowaliśmy także Standardy Pomocy Dziecku w sytuacji rozstania rodziców.

Wszystko po to, by prowadzić konkretne szeroko zakrojone działania – od porad prawnych, przez diagnozy, terapię długo i krótkoterminową, mediacje, czy grupy wsparcia. Organizujemy również szkolenia i warsztaty dla osób zajmujących się zawodowo pomocą dziecku.

Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl

Kontakt dla mediów:
Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz
Manager ds. PR I Promocji KOPD
tel. 505 045 679 e-mail: m.stachowiak@kopd.pl

Powrót

Skip to content