Wykład: Kontakty dziecka z rodzicami w sytuacjach konfliktów rodzicielskich.

Wykład: Kontakty dziecka z rodzicami w sytuacjach konfliktów rodzicielskich.

W dniu 24.03 odbył się wykład prawny na temat kontaktów dziecka z rodzicami w sytuacjach konfliktów rodzicielskich. Bardzo dziękujemy wykładowcom i uczestnikom za ciekawą dyskusje i pytania. Zapraszamy na kolejne wykłady, które odbędą się już w kwietniu w siedzibie KOPD.

 Temat: Kontakty dziecka z rodzicami w sytuacji konfliktu rodzicielskiego 

Jakie wymogi formalne musi spełnić wniosek o kontakty? Dlaczego tak ważne jest precyzyjne określenie warunków odbywania kontaktów? Jakie są najkorzystniejsze sposoby ich regulacji? Jaka jest sytuacja rodzica, który przez dłuższy okres nie kontaktował się z dzieckiem? Co robić w przypadku porwania rodzicielskiego?

Adwokat Robert Ofiara udzielał praktycznych wskazówek prawnych i możliwości działania w sprawach dotyczących regulowania kontaktów z dzieckiem. W wykładzie uwzględniono różne perspektywy – zarówno rodzica, który ma przyznane kontakty, jak i rodzica zobowiązanego do zapewnienia dziecku kontaktu z drugim rodzicem oraz rodzica, który dopiero ubiega się o uregulowanie kontaktów z dzieckiem, a także perspektywa dziecka.

Adwokat Robert Ofiara – założyciel działającej od 2008 roku warszawskiej kancelarii ROBERT OFIARA KANCELARIA ADWOKACKA. Specjalizuje się w sprawach z zakresu spraw rodzinnych oraz odszkodowawczych. Więcej informacji na: www.obronca.com.pl

20150324_181612 20150324_181523 20150324_181416

 

 

 

Powrót

Skip to content