Wykład otwarty: Miejsce pobytu małoletniego dziecka. Czym jest uprowadzenie dziecka?

Wykład otwarty: Miejsce pobytu małoletniego dziecka. Czym jest uprowadzenie dziecka?

Szanowni Państwo,
jest nam niezmiernie miło poinformować, iż wykłady prowadzone przez Robert Ofiara Kancelaria Adwokacka, nabrały charakteru cyklicznego. Zapraszamy serdecznie  do uczestniczenia w kolejnym z zaplanowanych wykładów Mecenasa Roberta Ofiara oraz Mecenas Dominiki Kolosek, pt.: „Miejsce pobytu małoletniego dziecka. Czym jest uprowadzenie dziecka?”

Wykład poświęcony będzie dwóm kwestiom: prawnicy wskażą czym jest miejsce pobytu małoletniego dziecka, jakie kroki prawne należy podjąć by ustalić miejsce pobytu dziecka i dlaczego jest to tak istotna okoliczność, by usankcjonować prawnie miejsce pobytu dziecka.

Druga część wykładu zostanie poświęcona kwestii uprowadzenia dziecka. Mecenas Robert Ofiara wspólnie z Mecenas Dominiką Kolosek naświetlą czym jest uprowadzenie dziecka i czym różni się ono od uprowadzenia rodzicielskiego. Prawnicy, oprócz regulacji prawa rodzinnego, przybliżą słuchaczom materię uprowadzenia i porwania z punktu widzenia prawa karnego.

W materii wykładu znajdą się ponownie: przedstawienie podstaw prawnych, omówienia znaczenia zagadnień i pojęć prawnych oraz liczne przykłady z bogatej praktyki Kancelarii Adwokackiej Mecenasa Roberta Ofiara. Wykład dopełni przedstawienie konsekwencji dla rodzica, który dopuści się uprowadzenia lub porwania dziecka. Zakończy go zaś krótki panel dyskusyjny, na którym Prawnicy odpowiedzą na Państwa pytania.

Ze względu na rozbudowaną materię wykładu, już dziś sygnalizujemy, że kolejne spotkanie będzie poświęcone Konwencji dotyczącej cywilnych aspektów uprowadzenia dziecka za granicę, sporządzonej w Hadze dnia 25 października 1980 roku, na którą już w tym miejscu także serdecznie zapraszamy.

 

Wykład odbędzie się w siedzibie Komitetu Ochrony Praw Dziecka przy ul. Oleandrów 6 w Warszawie, 19 maja 2015r. o godz. 17:30.

Udział w wykładzie jest bezpłatny!
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: b.humiecka@kopd.pl

Powrót

Skip to content