XI Edycja Konkursu

XI Edycja Konkursu

Wyniki X konkursu.

W X edycji konkursu wzięło udział 41 firm, które zgłosiły łącznie 85 produktów, miejsc i portali przyjaznych dzieciom. Eksperci zasiadający w jury Konkursuprzyznali 28 nagród głównych i 37 wyróżnień. Nowością w tym roku była specjalna kategoria: Nagroda Rodziców, w której opiekunowie i rodzice stali się jurorami oraz wyjątkowa nagroda przyznana wybranym laureatom wszystkich dziesięciu edycji-tytuł Super Produkt.

 

MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM

Nagroda główna

1.       Hulakula – Rozrywkowe Centrum Miasta – BMG Entertainment Sp. z o.o.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA

Wyróżnienie

1.       Bramka ochronna Lascal – Kiddyguard Avant – Tootiny

ZDROWIE

Wyróżnienie

1.       Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji – Roman Borczyk Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej sp. j.

ZABAWA

Zabawki dla dzieci w wieku 0 – 3 lat

Nagroda główna

1.       Produkty marki FRANCK&FISHER: Folmer piesek, Lea różowa małpka, Stella szara sówka z pozytywką – PULS STUDIO Michał Bednarski Marka GEPPETTO

Wyróżnienie

1.       Memino – GRANNA Sp. z o.o.

2.       Puzlino – GRANNA Sp. z o.o.

3.       Migocząca Hula Kula – TREFL S.A.

Zabawki dla dzieci w wieku 3 – 7 lat

Nagroda główna

1.       Produkty 4M z serii Green Creativity: Recykling lampka z butelki, Recylking robot, Recykling biżuteria, Recykling potwór, Suszone kwiaty – Russell K.W. Kondraccy S.J.

2.       Globus Małego Pilota – TREFL S.A.

Wyróżnienie

1.       Szalony wyścig polnych myszek – HOBBITY.eu – Graal

2.       Seria Koala Mądrala Bawi i Uczy: Lody, Farma, Basen, Pizza, Urodziny – TREFL S.A.

3.       Seria Gry edukacyjne: Matematyczne safari, Sylaby, Angielski od kuchni – TREFL S.A.

4.       Dmuchajka – Z.P.H. Pilch

Zabawki dla dzieci w wieku 7 – 12

Nagroda główna

1.       Edukacyjna gra planszowa FAUNA JUNIOR – Egmont Polska Sp. z o.o.

2.       Produkty 4M z serii Mechanika i Zabawa: Bezpieczny Sejf, Robot do puszczania baniek, Robot Kaczka, Elektryczny Dragster, Sprytny Robot, Robo Szczotka, Wyścigówka, Rysujący Robot, Elektryczna Wyrzutnia, Ręka Robota – Russell K.W. Kondraccy S.J.

Wyróżnienie

1.       Gra planszowa Duchy – GRANNA Sp. z o.o.

2.       Gra planszowa Super Kibic – “JAWA” Wyszkowski Bartłomiej

KULTURA

Książki dla dzieci

Książki dla dzieci w wieku 0 – 5 lat

Nagrody główne

1.       Seria: Mój pierwszy alfabet, Mój pierwszy atlas świata, Moja pierwsza księga pojazdów – Egmont Polska Sp. z o.o.

Wyróżnienie

1.       Seria książek twardostronicowych z kręconym kółkiem: LEGO® DUPLO® – Zakręcone zgadywanki, Klub Przyjaciół Myszki Miki – Cyferki, Kubuś i Przyjaciele – Świętujemy – AMEET Sp. z o.o.

2.       Seria Pieski: „Chcę mieć pieska”, „Mój piesek ma budę”, „Piesek na spacerze”, „Piesek u lekarza”, „Bawmy się”, „Spotkanie z innym psem” – G+J Gruner + Jahr Polska Sp. z o.o. & Co. Spółka Komandytowa

3.       To, co najbardziej lubię Rodzina – Wydawnictwo DEBIT Sp. j. Anna i Witold Wodziczko

4.       Mały Króliczek i jego najlepszy przyjaciel – Wydawnictwo JEDNOŚĆ

5.       Seria P. Lindenbaum: „Nusia i wilki”, „Nusia i bracia łosie”, „Nusia i baranie łby”, „Nusia się chowa” – Wydawnictwo Zakamarki Sp. z o.o.

Książka dla dzieci w wieku 5 – 12 lat

Nagroda główna

1.       Pamiętnik Blumki – Harbor Point Sp. z o.o.

2.       Mała książka o rasizmie – Wydawnictwo Czarna Owca

3.       Ezop „Bajki” – Wydawnictwo Format Tomasz Malejki

4.       Dobre maniery Cecylki Knedelek – Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Wyróżnienie

1.       Seria książek Księżycowy Kamień: Dzieciaki kontra FOBIA, Koleżaneczki, Pies i jego chłopiec, Potilla – Egmont Polska Sp. z o.o.

2.       Księżniczki i smoki – Wydawnictwo Zakamarki Sp. z o.o.

Wydawnictwa edukacyjne

Nagroda główna

1.       Ludzie! Co ja czuję? –”LIBERI” K. Klimowicz i P.Klimowicz Sp.J.

2.       Legendarne podróże, Pociągi – Wydawnictwo DEBIT Sp. j. Anna i Witold Wodziczko

Wyróżnienie

1.       Seria książek edukacyjnych „Disney Ucz się z nami” – AMEET Sp. z o.o.

Audiobooki

Nagroda główna

1.       Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem – Akademia Rozwoju Wyobraźni BUKA s.c.

2.       W poszukiwaniu światła. Opowieść o Mari Skłodowskiej-Curie – Akademia Rozwoju Wyobraźni BUKA s.c.

Płyty z muzyką dla dzieci

Nagroda główna

1.       Dzieci lubią jazz – Minimuza – Muzyczny Świat Dziecka

2.       A ja nie chcę spać – Muzyka odnaleziona Małgorzata Bieńkowska

Wyróżnienie

1.       Tulibabcia Tulidziadek – Minimuza – Muzyczny Świat Dziecka

Pisma dla dzieci

Nagroda główna

1.       Cudaczek i Przyjaciele – Orangeblue S.C.

Wyróżnienie

1.       Magazyn Świnka Peppa – Media Service Zawada Sp. z o.o.

Multimedia

Nagroda główna

1.       Program eduSensu Uczeń zdolny – Young Digital Planet

Wyróżnienie

1.       Akademia Umysłu Junior – Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT

2.       Seria gier edukacyjnych : Bezpiecznie i wesoło, czyli co robić a czego nie robić, by sobie i innym krzywdy nie zrobić, Samolocik, Autka – Studio kreski i pixela Aleksandra Jaranowska

DOM

Nagroda główna

1.       Deski Podłogowe YOUNG – Barlinek S.A.

DZIECKO W SZKOLE

Nagroda główna

1.       Tornister Mini – Herlitz Sp. z o.o.

2.       Tornister Compact – Herlitz Sp. z o.o.

3.       Tornister Flexi – Herlitz Sp. z o.o.

4.       System do nauki pisania griffix® – Herlitz Sp. z o.o.

Wyróżnienie

1.       Tornister Midi – Herlitz Sp. z o.o.

DZIECKO I INTERNET

Nagroda główna

1.       Portal informacyjno-rozrywkowy www.czasdzieci.pl – CzasDzieci.pl Karp-Szymańska, Pawełczyk S.C.

2.       Sklep internetowy smyk.com – E-COMMERCE SERVICES Sp. z o.o.

Wyróżnienie

1.       www.cudaczek.pl – Orangeblue S.C.

NAGRODA RODZICÓW

Globus Małego Pilota – TREFL S.A.

SUPER PRODUKT

Nagroda główna

1.       Seria „Kamyczek” – Wydawnictwo Rea

Wyróżnienie

1.       „Rozśmieszanki, Rozmyślanki, Usypianki”, bajki na CD- Akademia Rozwoju Wyobraźni BUKA

2.       Klocki Rubbablox- EKO-ZABAWKI

3.       Duży zestaw drewnianych klocków- BRIO Polska Sp. z o.o.

4.       „Miś Uszatek” – Fabryka Zabawek Pluszowych KOLOR-PLUSZ

5.       „Baśń o królu Dardanelu” Janusz Stanny – Wytwórnia

6.       „Kudłate przytulanki”- MERVIL P.H.U.

7.       „Podręczny nieporadnik. Młotek” Wojciech Widłak i Paweł Pawlak- Wydawnictwo Czerwony Konik

8.       „D.O.M.E.K.”- Wydawnictwo Dwie Siostry

9.       „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” Sam MacBratney- Wydawnictwo Egmont

10.     Produkty KALIMBA za wysoką jakość zgłaszanych produktów

11.     Produkty GRANNA za wysoką jakość zgłaszanych produktów

12.     Produkty marki Astra za wysoką jakość zgłaszanych produktów

Powrót