XX edycja Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” zakończona!

XX edycja Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” zakończona!

Jakie produkty i miejsca mają pozytywny wpływ na rozwój dzieci?

Kolejna edycja Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” właśnie się zakończyła. W wyniku intensywnych narad, rada składająca się z 15 ekspertów wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji. Które firmy produkują produkty wpływające w bezpieczny sposób na pozytywny rozwój najmłodszych?

Konkurs „Świat przyjazny dziecku” jest ogólnopolskim projektem Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Powstał 20 lat temu w celu propagowania idei powstawania zabawek i miejsc, które pozytywnie wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz na wrażliwość estetyczną najmłodszych. KOPD chce poprzez ich wyróżnienie i nagrodzenie, promować spełniające najwyższe standardy produkty, miejsca, a także inicjatywy oraz portale dedykowane dzieciom.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się rekordową frekwencją zgłoszeń. Wzięło w niej udział ponad 90 firm i instytucji, które zarejestrowały łącznieprawie400 produktów, czy też inicjatyw. Zgłoszenia, które otrzymaliśmy, łączy jeden cel: sprawienie radości dzieciom, poprzez ich kształcenie, rozwój, a także zabawę. Kapituła KOPD oceniała zgłaszających za ich działania i produkty: książki, gry, zabawki, inicjatywy.

„Jest to zdecydowanie wyjątkowa edycja, nie tylko dlatego, że Konkurs prowadzony jest już po raz 20, co nas ogromnie cieszy, ale również ze względu na jakość zgłoszeń, które otrzymaliśmy. Dla Kapituły Konkursu co roku, ogromnym wyzwaniem jest wyłonienie zwycięzców, tak było też tym razem. Bardzo nas to cieszy, bo widać, że firmy interesują się przede wszystkim bezpiecznym rozwojem dzieci, produkując artykuły coraz to lepszej jakości, co roku zaskakując nas pomysłowością w tym zakresie. Przyznam, liczba nagród jest ogromna, ale i liczba oraz jakość zgłoszeń była rekordowa! ”–komentuje Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, Manager ds. PR i Promocji, Członek Zarządu Krajowego KOPD

Wyjątkowy skład Kapituły Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” tworzą: psycholog rozwojowy Dorota Zawadzka, psycholog dziecięcy Aleksandra Piotrowska, psycholog i Przewodnicząca KOPD Mirosława Kątna, psycholog i pedagog Magdalena Dulęba-Basior, organizatorka Konkursu Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, prof. Mieczysław Wasilewski, Anna Wakulak, Katarzyna Stoparczyk, Anna Oka, Dorota Mazurek, Justyna Marszałkowska-Jakubik, Magdalena Łazarkiewicz, Dorota Karbowska-Zawadzka, Artur Barciś oraz Małgorzata Janina Berwid.

Powrót

Skip to content