Z PAYU POMAGAM BARDZIEJ

Z PAYU POMAGAM BARDZIEJ

logo-payu

Z PayU pomagam bardziej

Komitet Ochrony Praw dziecka – największa organizacja pożytku publicznego w Polsce – rozpoczął współpracę z firmą PayU.

Poznań, Warszawa, 25.10.2016: Od października można wspierać podopiecznych Komitetu dokonując bezpiecznych i szybkich darowizn przez internet. System PayU umożliwia łatwe wpłaty kartą lub przelewem z dowolnego banku.  Jednocześnie ruszyła  także ogólnopolska akcja „Z PayU pomagam bardziej”, zachęcająca do pomagania przez internet, której celem jest  zebranie jak największych środków na pomoc dzieciom.

W popularyzację przekazywania wpłat online, poza samą firmą, zaangażowali się także artyści – Grażyna Wolszczak i Krzysztof Wieszczek. Akcję wspiera również psycholog dziecięcy – dr Aleksandra Piotrowska.

Kampania jest  adresowana do wszystkich internautów: wystarczy wpłacić dowolną kwotę za pośrednictwem strony www.kopd.pl, a PayU podwoi tę wpłatę. Dzięki temu zostaną zebrane środki na tak potrzebną każdego miesiąca pomoc psychologiczną, prawną, mediacyjną i na sprawne funkcjonowanie organizacji z 35-letnim doświadczeniem pracy na rzecz dzieci.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak szeroki jest problem przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Często nie wiemy w jaki sposób reagować, gdy widzimy osoby dotknięte tym problemem. Nie wiemy także, jak możemy chronić siebie i swoich bliskich. KOPD ma tę wiedzę, doświadczenie i umiejętności – mówi Grażyna Wolszczak.

Od lat współpracujemy z licznymi fundacjami i organizacjami pożytku publicznego, zapewniając im bezpieczny system do przekazywania darowizn online. Z każdym rokiem widzimy, że siła internetu rośnie i środków przekazywanych w ten sposób jest coraz więcej. Mamy nadzieję, że teraz także Podopieczni Komitetu Ochrony Praw Dziecka zyskają dzięki temu rozwiązaniu większą pomoc i zdecydowanie zachęcamy do pomagania przez internet, bo to bardzo proste. Aby zmobilizować Darczyńców zdecydowaliśmy, że na początek naszej współpracy z KOPD będziemy podwajać ich wpłaty – mówi Sylwia Bilska, dyrektor generalny PayU S.A.

Jak ważna i potrzebna jest działalność KOPD, widać wciąż każdego dnia: również
w Internecie, gdzie  wielu komentujących prezentowało potoczną opinię, że klaps to nie przemoc, wskazując  na – ich zdaniem – niską szkodliwość tak zwanych klapsów
i rozdzielanie ich od tego, co uważają za prawdziwą przemoc:

Cytaty: Ol: „dostawałem tak zwany[ wpieprz] zarówno od ojca jak i od matki nie byłem chuliganem ale byłem szkudnym i krnąbrnym dzieckiem dziś jestem ojcem i mężem
i nie uważam że klaps to coś złego [nie mówię o katowaniu i poniżaniu ] mam dzieci
w wieku 22 chłopak 12 dziewczyna zdarzało się że dostali po klapsie dziś jak patrzę jak matka musiała wychować nas 6 chłopaków to ją podziwiam a tym paniusiom dzisiejszym co mówią o godności; poszanowaniu praw, nietykalności cielesnej, niech się walną w czoło”

Kolejnym przykładem jest użytkownik podpisujący się jako „Ojciec”, pytający:

„Jak można bez nacisku – choćby tylko psychicznego – zmusić dziecko do nauki? Bo każde normalnie rozwijające się dziecko w wieku lat 6 nie chce się uczyć, tylko bawić, a przez kilka miesięcy musi opanować wszystkie literki w czytaniu i pisaniu. Proszę mi odpowiedzieć, dziennikarze Onetu, zanim bezkrytycznie opublikujecie kolejny pseudo naukowy bełkot kilku oszołomów nastawionych na publiczną kasę i poklask.”

„Darwin” uznaje coś takiego jak „rozsądne stosowanie przemocy” i  twierdzi, że jest ono warunkiem do wychowania silnych i zaradnych ludzi.

Darwin: „Rodzice którzy stosują przemoc rozsądnie w wychowani z ewolucyjnego punktu widzenia wygrają ponieważ ich dzieci będą lwami przywódcami drapieżnikami w każdej dziedzinie. Reszta przygłupów do sterowania nimi lub zjedzenie”

Ale nie wszystkie głosy są takie – wiele osób twierdzi, że potrzebna jest skuteczna pomoc dziecku i jego rodzinie, pomoc kompleksowa, która obejmie szereg różnych działań specjalistów. Jak mówi dr Aleksandra Piotrowska „Mimo że sytuacja zmienia się powoli na lepsze, wciąż wielu z nas wierzy w zbawienną moc bicia, awantur, wyzwisk. Czy naprawdę nie możemy wychowywać bez odwoływania się do bólu, strachu, upokarzania? Czy tego dziecko powinno doznawać od swoich najbliższych? Pomóżmy dzieciom – ofiarom przemocy odzyskać dzieciństwo, wiarę w siebie i innych ludzi”.

Zatem, jak można pomóc?

– Wystarczy odwiedzić stronę https://kopd.pl/mozesz-pomoc/darowizna/, wybrać jedną z sugerowanych kwot (30, 45, 90 zł) lub wpisać dowolną inną kwotę, a następnie kliknąć „Przekazuję darowiznę z PayU”. System PayU umożliwia bardzo łatwą płatność kartą lub przelewem bankowym.

Każda kwota pomoże wesprzeć dziecko potrzebujące.

 

O KOPD: Komitet Ochrony Praw Dziecka każdego miesiąca odbiera ok.220 sygnałów i próśb dotyczących pomocy i przeciwdziałania przemocy. Udzielamy pomocy dzieciom, rodzinie, prowadzimy specjalistyczne szkolenia, mediacje, terapie, coaching par. Współpracujemy z biznesem, organizując akcje, kampanie społeczne na rzecz podopiecznych. Więcej informacji o działalności KOPD na www.kopd.pl.

O PayU: PayU jest liderem rynku płatności internetowych w Polsce i na wielu innych lokalnych rynkach. Za cel stawia sobie wspieranie rozwoju rynku e-commerce poprzez dostarczanie najbezpieczniejszych i najszybszych płatności online, które gwarantują wygodę konsumentów kupujących zarówno na komputerach jak i urządzeniach mobilnych. Zakres usług płatniczych oferowanych przez PayU obejmuje m.in. płatności jednym kliknięciem, płatności mobilne w aplikacji sklepu, całkowicie online-owe raty. PayU jako pierwsza firma w kraju uzyskała licencję instytucji płatniczej i podlega nadzorowi KNF.

PayU na stałe współpracuje z wieloma fundacjami i organizacjami pożytku publicznego. Za pośrednictwem wygodnego i łatwego w użyciu systemu PayU przez cały czas można przekazywać darowizny online, m.in. na rzecz: UNICEF, WOŚP, Stowarzyszenie WIOSNA, Siepomaga, SOS Wioski Dziecięce, Amnesty International, Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Kontakt dla mediów:

Magdalena Stachowiak – Alexandrowicz
Szef działu PR i Pozyskiwania Środków, KOPD
m.stachowiak@kopd.pl
gsm: +48 505 045 679

Justyna Grzyl
PR Manager, PayU SA
justyna.grzyl@payu.pl
gsm: +48 517 298 961

 

kopd-z-payu

 

Powrót

Skip to content