Zakamarki i KOPD

Zakamarki i KOPD

Zakamarki w Świecie Książki na rzecz praw dziecka. Wspólna akcja obejmie prasę, radio oraz outdoor. Więcej informacji w dziale Kampanie. Poniżej zamieszczona została informacja prasowa.

Astrid Lindgren zawsze walczyła o prawa dziecka.

Zapraszamy do wsparcia działań na rzecz ochrony praw dziecka w Polsce!

Zakamarki w Świecie Książki na rzecz praw dziecka

Komitet Ochrony Praw Dziecka – ogólnopolska organizacja pożytku publicznego – wspólnie z Wydawnictwem Zakamarki oraz Światem Książki rozpoczyna projekt, mający na celu wsparcie dzieci w sytuacji rozstania rodziców.

Dwa złote z każdego egzemplarza książki Astrid Lindgren „Boże Narodzenie w Bullerbyn” wydanej przez Wydawnictwo Zakamarki, a sprzedawanej poprzez klub oraz księgarnie Świata Książki, przekazane zostaną na wsparcie mediacji, udzielanych w Komitecie Ochrony Praw Dziecka w Warszawie.

Bezpłatne mediacje rodzinne są częścią oferty pomocowej KOPD skierowanej do rodziców rozwodzących się. W Warszawie jest tylko sześć placówek (w tym KOPD), w których prowadzone są bezpłatne mediacje. Mała wiedza i niska świadomość społeczna na temat mediacji i mylenie jej np. z terapią rodzinną czy próbą pojednania małżonków, powoduje słabe wykorzystanie tej możliwości porozumienia się. Rolą mediatora jest dbałość o dobro dziecka oraz znalezienie rozwiązań, które będą zabezpieczały jego interesy poprzez minimalizowanie nieporozumień pomiędzy rodzicami.

Rolę mediacji doceniły i zrozumiały Wydawnictwa, dla których respektowanie praw dziecka jest podstawową zasadą. Wspólnie zorganizowana kampania promocyjna na przełomie listopada i grudnia 2009 obejmie prasę, outdoor oraz radio.

Kampania stawia sobie za cel zwiększenie świadomości na temat roli mediacji, dotarcie z informacją o mediacjach rodzinnych do osób ich potrzebujących, a przede wszystkim wskazanie sposobu wsparcia działań KOPD, jakim będzie zakup książki Astrid Lindgren, autorki, która w swoich książkach oraz działalności publicznej zawsze występowała w obronie praw dzieci. Warto o tym mówić już teraz, bo właśnie w listopadzie obchodzić będziemy 20-lecie podpisania Konwencji o Prawach Dziecka.

Bullerbyn_BN_5cm_m

Lasse, Bosse, Olle, Anna, Britta, Lisa i mała Kerstin pomagają w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Zwożą drzewo na opał, ścinają choinki, pieką pierniczki i pakują prezenty. Aż wreszcie nadchodzi Wigilia…

Dziękujemy za wsparcie

Wydawcnictwu Zakamarki, Świat Ksiażki, drukarni EDICA.

logo_zakamarki1_100x100     logo-swiat-ksiazki     logo_edica

więcej informacji na www.zakamarki.pl

Powrót

Skip to content