Zaproszenie

Zaproszenie

Zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Mediacji

Już w czwartek 15 października – wielkie święto mediacji!

Po raz drugi obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Mediacji

 

Czym jest mediacja? Kiedy mediator może pomóc? Gdzie znaleźć mediatora? Jakimi zasadami powinien się on kierować?

Przeciętny Polak nie zna odpowiedzi na te pytania. Nie wie, że gdy przeżywa trudny do rozwiązania konflikt nie musi być sam….

 

Aby upowszechniać wiedzę o mediacji, pokazać ją jako skuteczną metodę rozwiązywania konfliktów 15 października obchodzimy w Polsce już po raz drugiMiędzynarodowy Dzień Mediacji.

 

W całej Polsce bliżej do mediacji

Międzynarodowy Dzień Mediacji obchodzimy w całej Polsce, wszędzie tam gdzie trafiają ludzie ze swoimi konfliktami – w sądach, prokuraturach, ośrodkach mediacyjnych, poradniach psychologicznych, kancelariach prawnych. I tam gdzie konflikty mogą się zdarzyć – w szkołach, na uniwersytetach, na ulicach – Warszawy, Krakowa, Leszna, Poznania, Lublina i wielu innych miast.

Mediacyjna Warszawa

W Warszawie 15 października będzie bardzo mediacyjnie. Mediacyjne są koncerty na Placu Konstytucji i teatr w Klubie Powiększenie na Nowym Świecie. Aktorzy i mediatorzy pokazują mediacyjne scenki w Alejach Ujazdowskich, pod Kolumną Zygmunta i na MDM. Na plakatach, na tramwajach, w metrze, na ulicy, na koszulkach wolontariuszy widać mediacyjne hasła Mediacja jest fajna, Mediacja- to nie boli, Mediacja dla każdego, Mediacja jest OK.

 

Krótki przewodnik po warszawskich wydarzeniach

Międzynarodowego Dnia Mediacji

 

Zaczynamy już 14 października. Komitet Ochrony Praw Dziecka wychodzi na ulicę! W stoisku informacyjnym przy skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Hożej mediatorzy KOPD informują o mediacji i o wydarzeniach nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Mediacji.

MDM na MDM-ie.

15 października od samego rana Plac Konstytucji stanie się placem mediacji.

 

Kurier Mediacyjny dla mieszkańców Warszawy.

W godzinach: 8.00 –10.00 rozdajemy „Kurier mediacyjny” – gazetę wydaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości specjalnie na Dzień Mediacji. W akcji, obok wolontariuszy, biorą udział mediatorzy – członkowie Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych i innych

organizacji mediacyjnych, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania, dotyczące mediacji i innych alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów.

 

Czy mediator może mi pomóc? Czym jest mediacja? Gdzie znaleźć mediatora?

Namiot mediacyjny na placu Konstytucji.

Konsultacje trudnych sytuacji rodzinnych dla mieszkańców Warszawy prowadzą mediatorzy, prawnicy, psychologowie, pedagodzy ze Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych i Komitetu Ochrony Praw Dziecka. W sprawach dotyczących mediacji nieletnich doradzą mediatorzy Stowarzyszenia Interwencji Prawnej.

 

Dobra muzyka dla mediacji

O godzinie 14.00 zapraszamy wszystkich mediatorów i przyjaciół mediacji na wspólne granie na różnych instrumentach. Razem z zespołem Samba zagramy dobrą muzykę dla mediacji!

 

 

Konflikt w Powiększeniu

Twórczo o konflikcie dla dzieci i rodziców

 

Popołudniu ośrodek mediatorzy.pl zaprasza dzieci i ich rodziców do Klubu Powiększenie, ul. Nowy Świat 27. Aw zasadzie wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o mediacji i przeżyć niesamowity dzień z mediatorami.

Od 16.00 do 19.00 wiele się wydarzy.

Justyna Sobczyk z Instytutu Teatralnego opowie poruszającą bajkę „Tata na co dzień”. Małych i dużych kreatywnie zabawi Performeria Warszawy – teatr z ulicy. W programie leśne krzyki i harce w prawdziwie miejskim styl. Szybki kurs tańca dla dzieci poprowadzi Katarzyna Szurman

W trakcie zajęć dla dzieci czynna będzie kawiarenka, gdzie rodzice będą mogli spotkać się i porozmawiać z mediatorami

A o 19.00 przedstawienie „Boxing Ring” czyli konflikt na żywo tworzony i rozwiązywany przez widzów z udziałem profesjonalnych mediatorów. Zapraszają Mediatorzy.pl i Stowarzyszenie STOP-KLATKA.

Niedziela z mediacją

Dla tych, którzy nie zdążą 15 października

 

18 października 2009 na Niedzielę z mediacją do Kościoła Św. Jacka przy ul. Freta 10 zaprasza Fundacja STO Pociech. Informacje o mediacji usłyszymy w ogłoszeniach podczas każdej Mszy Świętej. Przed kościołem w mediacyjnym namiocie będzie można skorzystać z konsultacji mediatorów związanych z Ośrodkiem Fundacji STO Pociech.

 

Kto prowadzi działania MDM w Warszawie:

Stowarzyszenie Mediatorów Rodzinnych, Komitet Ochrony Praw Dziecka, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Ośrodek Mediacyjny mediatorzy.pl, Stowarzyszenie STOP-KLATKA, Ośrodek Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych, Fundację Sto Pociech, przy wsparciu Ministerstwa Sprawiedliwości i Wolters Kluwer Polska.

 

 

Międzynarodowy Dzień Mediacji

15 października 2009

 

Działania w Warszawie:

Organizowane przez Stowarzyszenie Mediatorów Rodzinnych, Komitet Ochrony Praw Dziecka, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Ośrodek Mediacyjny mediatorzy.pl, Stowarzyszenie STOP-KLATKA, Ośrodek Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych, Fundację Sto Pociech, przy wsparciu Ministerstwa Sprawiedliwości i Wolters Kluwer Polska.

 

14 października 2009

 

10.00 – 14.00 – Stoisko informacyjne przy skrzyżowaniu ulic: Marszałkowskiej i Hożej – prowadziKomitet Ochrony Praw Dziecka. Informacje o mediacji i o wydarzeniach nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Mediacji

15 października 2009

 

MDM na MDM-ie

→ Plac Konstytucji (MDM)

 

Kurier Mediacyjny dla mieszkańców Warszawy.

W godzinach: 8.00 –10.00,

Na MDM – od stacji metra Politechnika do metra Centrum.

Rozdajemy „Kurier mediacyjny” – gazetę wydaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości specjalnie na Dzień Mediacji. W akcji, obok wolontariuszy, biorą udział mediatorzy – członkowie Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych i innych organizacji mediacyjnych, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania, dotyczące mediacji i innych alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów.

 

Czym jest mediacja? Kiedy mediator może pomóc? Gdzie znaleźć mediatora?

Namiot mediacyjny na placu Konstytucji.

8.30 – 17.00

Konsultacje trudnych sytuacji rodzinnych dla mieszkańców Warszawy prowadzą mediatorzy, prawnicy, psychologowie, pedagodzy ze Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych i Komitetu Ochrony Praw Dziecka

9.00 – 17.00 – konsultacje dotyczące mediacji nieletnich prowadzą mediatorzy Stowarzyszenia Interwencji Prawnej

Namiot Wolters Kluwer Polska – scenki mediacyjne, informacje o mediacji

 

Dobra muzyka dla mediacji

14.00 – Flash Mob– Zagramy razem z zespołem Samba dobrą muzykę dla mediacji!

14.15 – Koncert zespołu Samba

Więcej informacji na stronie:http://www.smr.org.pl/news_szcz.php?id_n=38

Mediatorzy.pl

 Klub Powiększenie, ul. Nowy Świat 27

 

Ośrodek mediatorzy.pl zaprasza na akcję dla dzieci jak i ich rodziców.

A w zasadzie dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o mediacji i przeżyć niesamowity dzień z mediatorami

 

15 października 2009

 

16.00 – Tata na co dzień – bajkę dla dzieci opowie Justyna Sobczyk (IT)

16.30 – Czy las może w ogóle wyrosnąć w środku miasta? Małych i dużych kreatywnie zabawi Performeria Warszawy – teatr z ulicy. W programie leśne krzyki i harce w prawdziwie miejskim stylu

17.30 – Szybki kurs tańca dla dzieci, poprowadzi Katarzyna Szurman

W trakcie zajęć dla dzieci czynna będzie kawiarenka, gdzie będzie można spotkać się i porozmawiać z mediatorami

19.00 – Mediatorzy.pl i Stowarzyszenie STOP-KLATKA zapraszają na przedstawienie „Boxing Ring” – Konflikt na żywo tworzony i rozwiązywany przez widzów z udziałem profesjonalnych mediatorów.

 

Zgłoszenia dzieci na adres e-mail: biuro@mediatorzy.pl

 

A wieczorem after-party o zabarwieniu mediacyjnym, czyli pokojowym, na którym wszyscy będziemy mogli zakręcić nogą. Zapraszamy mediatorów i przyjaciół mediacji!

 

 Ośrodek Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych, 15 października 2009

→ Siedziba OŚRODKA MEDIACJI przy OIRP w Warszawie, ul. Żytnia 18 lok. I

 

13.00 – 17.00 – dyżury mediatorów z listy stałych mediatorów prowadzonej w Ośrodku

18 października 2009

Niedziela z mediacją

Fundacja STO Pociech,

Kościół Św. Jacka przy ul. Freta 10,

 

10.30 – 21.00 – Konsultacje z mediatorami rodzinnymi – namiot przed Kościołem Św. Jacka, (w godzinach 13.30 – 15.30 przerwa w konsultacjach).

Informacje o mediacji – w ogłoszeniach podczas każdej Mszy Świętej.

 

 MDM w okolicach Warszawy:

 

  • W Miejskim Gimnazjum w Zielonce – audycja o mediacji w szkolnym radiowęźle oraz konkursy dla uczniów – na logo Klubu Mediatorów Rówieśniczych, wiedzy o mediacji, na hasło zachęcające do korzystania z mediacji
  • w Pruszkowie Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna al. Wojska Polskiego 20, tel. (0 – 22) 758- 68 – 29 zaprasza wszystkich zainteresowanych mediacją rodzinną, w godz. 11.00-17.00

–     Udzielamy informacji dotyczących możliwości korzystania z  pomocy o charakterze mediacyjnym  na terenie powiatu pruszkowskiego,

–     dysponujemy najnowszymi ofertami mediacyjnymi i szkoleniowymi wiodących ośrodków mediacyjnych z Warszawy.

 

Poznań:

 

 Ośrodek Mediacji przy TKOPD w Poznaniu w partnerstwie z Filią PCM w Poznaniu, 15 października 2009

→ Garbary 97 lok. 8, Poznań

 

Od 12. października do 16. października, codziennie nasi mediatorzy będą pełnili dyżury osobiste w Sądzie Okręgowym od 10:00 do 12:00

 

15 października, w dniu MDM

* w Ośrodku Mediacji ul. Garbary 97/2, będzie można skorzystać z bezpłatnej mediacji (konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne, mailowe)

* w Ośrodku Mediacji będzie dyżur mediatora oraz prawnika – konsultacje

 

* o godzinie 10:00 odbędzie się wykład otwarty, na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza, Wydział Studiów Edukacyjnych ul. Szamarzewskiego dot. “Mediacja, jako alternatywna forma rozwiązywania sporów”

* w godzinach od 12:00 – 14:00 mediator TKOPD Poznań weźmie udział w seminarium organizowanym w Prokuraturze Apelacyjnej, ul. Solna 10

 

Więcej informacji na stronie: www.kopd.poznan.pl

Leszno:

 

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka

→ Niepodległości 27c, 64-100 Leszno

 

15 października w godz. od 14.00 do 17.00 mediatorzy będą dyżurować w namiocie informacyjnym ustawionym na leszczyńskim Rynku, a wolontariusze będą wręczać przechodniom broszury, ulotki, Kuriery Mediacyjne.

 

Przeprowadzimy 4 darmowe mediacje rodzinne, dla osób, które w dniach od 13 do 19 października zgłoszą się do Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Lesznie przy ul. Niepodległości 27, tel. 65 529-98-65/66.

 

16 października o godz. 10.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Lesznie odbędzie się spotkanie z sędziami i adwokatami, którego głównym celem będzie prezentacja „Mediacja rodzinna a zmiany w KRiO”.

 

Wrocław:

 

 Wrocławskie Centrum Mediacji i Profilaktyki Konfliktu, 15 października 2009

Al. Jarzębinowa 24/26 lok. 2, 53-120 Wrocław

 

→ Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, Budynek: „C”, Amfiteatr „B”

KONFERENCJA: „MEDIACJA JAKO SPOSÓB ROZWIĄZYWANIA KONFLITÓW”

 

11.30 – rozpoczęcie – powitanie gości – prezes WCMiPK Agnieszka Burmecha

11.40 – 12.10 – wykład: „Mediacja – sposób na pozasądowe rozwiązanie konfliktu.”

– prawnik Marcin Małolepszy

12.10 – 13.10 – wykład: „Mediacja – jak może pomoc dziecku i rozwodzącym się rodzicom” – mediatorzy Anna Wiśniewska, Ryszard Ciecierzyński

13.10 – 13.40 – wykład: „Mediacja rodzinna w postępowaniu sądowym” – sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu Tadeusz Szewioła

13.50 – 14.30 – forum dyskusyjne, prowadzi mediator Ryszard Ciecierzński

14.30 – 15.00 – wykład: „Ugoda jako sposób zakończenia konfliktu sądowego” – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej adwokat Andrzej Malicki

15.00 – zakończenie konferencji

 

Szkolenia:

1. Dorota Fedorowska, Magdalena Cetera – Sąd Okręgowy we Wrocławiu – szkolenie informacyjne o mediacji dla pracowników administracji sadowej, godz.10-12.00 i 12.30-14.30, sala 342.

2. Ryszard Ciecierzyński, Anna Wiśniewska – Wydział Prawa- warsztat z mediacji.

3. Agnieszka Burmecha, Jolanta Fercz – Wydział Psychologii i Pedagogiki – punkt konsultacyjny dot. mediacji.

Mrągowo:

 

 Stowarzyszenie Synapsa, 15 października 2009

Ul. Słoneczna 1A, Mrągowo

 

Konferencja „Mediacja – to szansa skutecznej pomocy w środowisku lokalnym”

 

10.15 Inauguracja Konferencji – Ewa Hawryło – Prezes Stowarzyszenia „Synapsa”

Powitanie przybyłych gości, prowadzenie Konferencji – Agata Weber – Mediator

10.25 Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie

10.30 „Słowo o mediacji – jako alternatywnej formie rozwiązywania konfliktów, metodzie wspomagającej system pomocowy w środowisku” – Alicja Nowicka Mediator

10.45 „Rozwiązania prawne wobec rodziny w kryzysie” – Sędzia Wizytator Sądu Okręgowego w Olsztynie Pani Teresa Bronowska

11.00 „Rola różnych form wsparcia w przezwyciężaniu kryzysu w rodzinie” – przedstawiciel ROPS w Olsztynie

11.15 „Mediacja między nieletnim sprawcą a jego ofiarą” – Prezes Sądu Rejonowego w Biskupcu Pan Leszek Wojtuń

11.30 przerwa kawowa

11.45 „Czynniki wpływające na akceptację mediacji w środowisku lokalnym” – dr hab. Hanna Przybyła Basista

12.25 „Mediacja jako metoda pracy w PCPR” – Dyrektor PCPR Pani Ewa Hawryło

12.40 „Konflikt rodzinny z perspektywy duchowej” – ksiądz Karol Tomczak

12.55 „Zmiana w świadomości środowiska lokalnego odnośnie korzystania z mediacji w systemie rozwiązywania konfliktów” – omówienie częściowych wyników realizowanego Projektu „Rozwiązywanie konfliktów w rodzinach dysfunkcyjnych” – Iwona Kryniczanin – Mediator

13.20 Dyskusja

13.50 Podsumowanie Konferencji – Alicja Nowicka – Mediator

14.00 Obiad

Kraków:

 

 Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej

→ Sąd Okręgowy w Krakowie, ul. Przy Rondzie 7, sala nr 22.

 

14 i 15 października 2009

8.00 – 15.00 – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie wspólnie z krakowskim oddziałem PCM organizuje spotkania informacyjno – promocyjne dla mieszkańców regionu nt. mediacji cywilnych, rodzinnych, karnych i w sprawach nieletnich.

Bezpłatne mediacje dla mieszkańców regionu w siedzibie Fundacji “Pro Bono” w Krakowie, przy ul. Grodzkiej 33. Zgłoszenia tel. 012 422 06 36 w.21.

Kontakt z koordynatorem obchodów MDM w Małopolsce – Katarzyna Mimiec 604 60 19 80

 

 

Chrzanów:

→ Sąd Rejonowy

 

Spotkania informacyjne na temat mediacji rodzinnej

 

Powrót

Skip to content