Kampania  społeczna “Bicie jest głupie”

Kampania  społeczna “Bicie jest głupie”

Ponad 70% Polaków przyznaje, że daje klapsy swoim dzieciom – wynika z badań, które na zlecenie Porozumienia „Dzieci Pod Ochroną” przeprowadziła firma MillwardBrown SMG/KRC. Dlatego 19 czerwca ruszyła kampania społeczna „Bicie jest głupie”. 

Musimy uświadamiać dorosłym, że każdy akt przemocy wobec dziecka jest ich porażką wychowawczą.” – mówi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. Wtóruje mu Irena Koźmińska, przewodnicząca Porozumienia „Dzieci Pod Ochroną”: „Bijemy, bo nas bito, bo nie mamy czasu na refleksję, bo jest na to ciągle przyzwolenie społeczne, bo nie umiemy wychowywać inaczej”. 

Kampanię „Bicie jest głupie” zorganizowało Porozumienie „Dzieci Pod Ochroną”, w skład którego wchodzą Fundacja Kidprotect.pl, Komitet Ochrony Praw Dziecka i Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” we współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka.

 

Dwa spoty reklamowe: „Ulica” i „Waza” zrealizowała agencja McCann Erickson, a ich reżyserem jest Xawery Żuławski. Oprócz spotów reklamowych przygotowane zostały klipy, przeznaczone do emisji

w Internecie, wyreżyserowane przez Mateusza Polita. Znane osoby, m.in. Monika Olejnik, Dorota Zawadzka (Superniania), Maja Ostaszewska, Marcin Bosak, Maciej Orłoś, Maciej Kurzajewski i inni przekonują w nich, że „Bicie jest głupie”, a prof. Jerzy Bralczyk mówi wręcz, że „Bicie jest haniebne”.

Powrót

Skip to content