1 % to tak niewiele, a tak dużo… Pomóż nam tworzyć Świat Przyjazny Dziecku

1 % to tak niewiele, a tak dużo… Pomóż nam tworzyć Świat Przyjazny Dziecku

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego działającą od 1981 roku, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. W czasie pandemii, KOPD musiało odpowiedzieć na gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pomoc. Specjaliści pracujący w organizacji, mówili o gwałtownym wzroście przemocy domowej i rosnącej liczbie rodzin w kryzysie.

Pomoc udzielana dzieciom i ich rodzinom jest w KOPD bezpłatna. Aby sprostać coraz większym wyzwaniom, w kampanię 1 % na rzecz Stowarzyszenia włączyli się znakomici, znani i lubiani, m.in.: Katarzyna Bosacka, Magdalena Różczka, Michał Żebrowski, Artur Andrus, Grzegorz Kasdepke.

Działania KOPD od lat wspiera także psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska, psycholog, Superniania – Dorota Zawadzka, a także Sędzia Arkadiusz Krupa.

Misją KOPD jest pomoc tym, którzy sami nie mogą się ochronić – dzieciom. Cel ten, Komitet realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Dlatego każdy potrzebujący może znaleźć skuteczną i bezpłatną pomoc. Wyspecjalizowana, ekspercka kadra prowadzi terapie psychologiczne wspierające w sytuacjach osamotnienia, lęku i przygnębienia, a także w trudnościach w adaptacji do nowego porządku życia. Zadaniem mediatorów, psychologów, prawników, jest pomoc: czy to w rozpoczęciu i kontynuacji mediacji, w trudnościach w realizacji porozumień rodzicielskich oraz wsparcie w konfliktach około rozwodowych, pomoc w zakresie prawnym, prowadzenie konsultacji i terapii psychologicznych.

Ostatni rok był szczególnie trudny dla podopiecznych organizacji i ich rodzin. W samej Warszawie KOPD odnotował znaczny wzrost próśb o pomoc – największą liczbę zgłoszeń na telefony interwencyjne od ponad dekady. Izolacja społeczna i idące za nią negatywne konsekwencje oraz jeszcze więcej rodzin dotkniętych kryzysem – to właśnie te czynniki spowodowały wzmożone zapotrzebowanie na działania pomocowe. Tegoroczna sytuacja to jeden z największych kryzysów z jakim przyszło się zmierzyć najstarszej organizacji działającej na rzecz dzieci.

Celem obranego przez KOPD kierunku działań jest zwrócenie uwagi na ten problem społeczny oraz zebranie środków na ratunek dla rodzin w trudnych warunkach lockdownu.

Ich nagrania wideo można obejrzeć na stronie:

https://www.youtube.com/channel/UCXk7QebZrRhgoz7QlnXvdEw

Proces twórczy i powstanie rysunku 1 % dla KOPD pióra Sędziego Arkadiusza Krupy:

Wizją Komitetu jest stworzenie Świata Przyjaznego Dziecku, dlatego organizowane są również regularne warsztaty kompetencji rodzicielskich, wykłady otwarte dla rodziców i opiekunów oraz szkolenia dla profesjonalistów zajmujących się pomocą dziecku. Stowarzyszenie współpracuje z różnymi instytucjami i firmami, prowadząc akcje CSR, kampanie społeczne, strategiczne projekty – na czele z konkursem Świat Przyjazny Dziecku, który w tym roku będzie obchodził swoje 20 urodziny.

Przekaż 1% podatku na Komitet Ochrony Praw Dziecka i przyłącz się do tworzenia Świata Przyjaznego Dziecku – KRS 00000 99 511

Więcej informacji, aktualności na temat działalności KOPD, można znaleźć na stronie internetowej pod adresem:

www.kopd.pl
WWW.swiatprzyjaznydziecku.pl

oraz w social mediach:

https://www.facebook.com/KomitetOPD
https://pl.linkedin.com/company/komitet-ochrony-praw-dziecka

 

Kontakt dla mediów:
Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz
Manager ds. PR iPromocjiKOPD
tel. 505 045 679 e-mail: m.stachowiak@kopd.pl

 

Powrót

Skip to content