Zapraszamy dzieci na niezwykłe warsztaty o emocjach, uczuciach i bajkach! „Ja i moje uczucia”

Zapraszamy dzieci na niezwykłe warsztaty o emocjach, uczuciach i bajkach! „Ja i moje uczucia”

Dzięki zajęciom dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności twórcze, poznawać siebie i świat swoich emocji oraz
integrować się w grupie rówieśniczej.

Warsztaty składają się z kilku części części: literackiej, teatru Kamishibai oraz plastycznej. Podczas zajęć dzieci będą mogły wysłuchać ciekawych opowieści, a następnie stworzyć swoje własne prace plastyczne, inspirowane bohaterami bajek. Teatr Kamishibai to tradycyjna japońska forma opowiadania/czytania bajek. Bajki prezentowane w teatrze Kamishibai nie tylko pobudzają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo, uczą koncentracji i słuchania że zrozumieniem, ale również pomagają w budowaniu emocjonalnej inteligencji. Bajki często poruszają różne emocje, co pomaga dzieciom w rozpoznawaniu i zarządzaniu własnymi emocjami. Poprzez udział w teatrze Kamishibai dzieci uczą się współpracy, dzielenia się swoimi odczuciami i wspólnego doświadczania historii z innymi dziećmi. Korzyści uczestnictwa w warsztatach są ogromne. Dzieci będą miały szansę na rozwijanie swojej wyobraźni, kreatywności, zdolności manualnych oraz wzmocnienie swojej pewności siebie. Ponadto, dzięki bajkom dzieci będą mogły lepiej zrozumieć swoje emocje i nauczyć się radzenia sobie z nimi.

Warsztaty poprowadzi doświadczona plastyczka-terapeutka ACT Joanna Michalska, która ma za sobą wiele udanych projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie zwlekajcie z zapisami! UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY.

TERMIN:
13.04..2024 od godz 11.00 do 13.15 /Ja i moje uczucia/

ZAPISY:
Jak się zapisać? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy:

https://forms.gle/zjx3d6i7gRgzE8Mv7

Z opiekunami dzieci, które zakwalifikujemy na warsztat skontaktujemy się osobiście.
Zajęcia mają formę warsztatową, angażującą dzieci w różne formy aktywności, pozwalającą na wykorzystanie naturalnego potencjału dziecka:
~dziecięcej wyobraźni i kreatywności,
~ciekawości poznawczej, potrzeby twórczości,
~sprawczości, realizacji własnej wizji (które wzmacniają poczucie własnej wartości),
~budowania społecznych relacji, poznawania różnorodności świata.

Każde dziecko podczas tych zajęć ma szansę nie tylko spędzić ciekawie i aktywnie czas, poznać i wzbogacić swój potencjał, ale poczuć swoją indywidualność i wyjątkowość, będąc jednocześnie uczestnikiem grupy, z którą może dzielić swoje doświadczenia i emocje.

INFORMACJA O PRZEBIEGU:
Warsztaty składają się z dwóch części:
~literackiej -dzieci słuchają treści książki/bajki lub jej fragmentu
~plastycznej/manualnej- po zapoznaniu się z techniką plastyczną, dzieci tworzą postaci bohaterów wysłuchanych opowieści, korzystając z papieru, specjalnego drutu powlekanego papierem, kleju, nożyczek i rozmaitych materiałów dekoracyjnych

Szczególna wartość ma wykorzystanie bajek i połączenie ich z pracą twórczą. Bajki, ze swoją uwagą na dziecięcą wrażliwość i wyobraźnię, mądrością, magią, są najbliższe dziecięcej naturze; są kluczem do świata dziecka i kluczem otwierającym je na świat, są też inspiracją do różnorodnej twórczości.

KORZYŚCI I CELE WARSZTATU:
~Dzieci żyjące w kulturze pośpiechu dzięki warsztatom mogą na chwilę się zatrzymać, czynności manualne spowalniają je i uczą cierpliwości.
~W trakcie działań plastycznych dziecko dokonuje własnych wyborów artystycznych, dzięki którym manifestuje swoją wizję.
~Przejście przez cały proces twórczy – od pomysłu do efektu końcowego – gruntuje w dziecku pewność siebie i moc sprawczą.
~Warsztaty pomagają rozwijać zdolności manualne, przybliżają różne techniki artystyczne, a przy okazji są świetną zabawą i okazją do wzajemnej integracji i poznania się.

Powrót

Skip to content