Błękitny Tydzień: warszawscy licealiści na rzecz walki z przemocą

Błękitny Tydzień: warszawscy licealiści na rzecz walki z przemocą

W ramach akcji przeciwko przemocy wobec dzieci młodzi ludzie zebrali 4 125,34, organizując pikniki i wydarzenia specjalne, by nagłośnić ideę przyświecające Błękitnemu Tygodniowi, czyli: bezinteresowność, empatię, współpracę ponad podziałami. Zbiórki prowadzone były w stołecznych szkołach średnich zrzeszonych w Lidze Warszawskich Liceów w dniach od 31 maja do 7 czerwca br.

Fundusze zostaną przeznaczone na pomoc psychologiczną, prawną, mediacyjną i działania Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

 – Pomagamy dzieciom, rodzicom, opiekunom już blisko 40 lat, ale by robić to skuteczniej czasem sami potrzebujemy wsparcia. Zebrane środki pozwolą nam udzielić pomocy jeszcze większej liczbie dzieci i podjąć kolejne działania edukacyjne. Wspaniałe i jednocześnie wzruszające jest to, że młodzież sama dostrzegła problem przemocy, że młodzi ludzie zgłosili się do nas, że chcą działać i za to im serdecznie dziękujemy! – podkreśla Magdalena Stachowiak- Alexandrowicz z Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Liga Warszawskich Liceów to nieformalne zrzeszenie społeczności 28 warszawskich szkół licealnych, które za główny cel postawiło sobie integrację uczniów, stworzenie przestrzeni do działalności publicznej, a także rozwój społeczny, fizyczny i kulturowy. W ramach swojej działalności Liga organizuje akcję społeczną przeciwko przemocy wobec dzieci pn. “Błękitny Tydzień”.

Błękitny Tydzień Błękitny Tydzień_2018
b tydzien

Powrót

Skip to content