Grupa psychoedukacyjno- wsparciowa dla rodziców znajdujących się w sytuacji rozwodu bądź rozstania.

Grupa psychoedukacyjno- wsparciowa dla rodziców znajdujących się w sytuacji rozwodu bądź rozstania.

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w grupie psychoedukacyjno- wsparciowej dla rodziców znajdujących się w sytuacji rozwodu bądź rozstania.

Nasza grupa pomoże Państwu przejść przez trudy tego trudnego okresu i będzie wsparciem  dla Was i Waszych dzieci.

Spotkania będą odbywały się co wtorek, począwszy od 5 marca 2024 do 16 kwietnia 2024.

Będziemy mieli okazję spotkać się siedem razy, od godziny 17:00 do 20:00, w naszej siedzibie przy ul. Oleandrów 6.

Zdajemy sobie sprawę, że często w konflikcie rodziców potrzeby dziecka zostają zepchnięte na dalszy plan. Im lepiej dorośli poradzą sobie z kryzysem rozstania, tym mniej ucierpią w tej sytuacji ich dzieci. Pragniemy, abyście byli odpowiedzialnymi i świadomymi rodzicami, którzy zadbają o potrzeby swoich dzieci i będą dla nich wsparciem.

Nasi specjaliści zdobyli wiele cennych doświadczeń, pracując z rodzicami i dziećmi w rozstaniu. Wiemy, jak ważne jest zadbanie o siebie i swoje dzieci w tym trudnym okresie. Wielu rodzicom brakuje umiejętności radzenia sobie ze stresem rozwodowym, co skutkuje tym, że dzieci stają się nieświadomymi ofiarami. Dziecko w sytuacji rozstania potrzebuje szczególnego wsparcia, a nie powinno stać się przedmiotem manipulacji.

W naszych warsztatach skupiamy się przede wszystkim na podmiotowości dziecka. Pomożemy Wam skupić się na swoich emocjach i rozwinąć umiejętności ochrony swojego dziecka przed skutkami rozwodu. Zdajemy sobie sprawę, że odpowiedzialni i świadomi rodzice są w stanie stworzyć bezpieczną przestrzeń dla swoich dzieci.

Wiemy, że wsparcie, edukacja i praca nad zdrowiem psychicznym są kluczowymi narzędziami w tym procesie. Dlatego stale się rozwijamy, aby dostosować nasze 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu programów psychoedukacyjno-wsparciowych dla rodziców w rozstaniu do Waszych indywidualnych potrzeb.

Nowością w naszej ofercie jest wprowadzenie elementów psychodramy, które dają możliwość przeżycia uczuć związanych z trudnymi sytuacjami. Będziecie mieli także okazję usłyszeć informacje zwrotne od innych uczestników grupy, co pomoże Wam w lepszym zrozumieniu sytuacji.

Naszym celem jest, abyście mieli pełne zrozumienie sytuacji i byli świadomi potrzeb swojego dziecka. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w naszych warsztatach. Zadbajcie o siebie i swoje dzieci – razem przejdziemy przez te trudne chwile.

Grupa  przeznaczona jest dla rodziców, którzy chcą dowiedzieć się:

  • jak rozpoznawać potrzeby dziecka, gdy jego rodzice rozstają się?
  • jak rozmawiać z dzieckiem o rozstaniu rodziców?
  • jak określić etap rozstania na którym znajdują się rodzice?
  • jak rozumieć dynamikę konfliktu, który jest między rodzicami dziecka?
  • jak nie włączać dziecka w konflikt pomiędzy rodzicami?
  • jak rozumieć zachowania i emocje dziecka związane z przeżywaniem rozstania rodziców?
  • jak wprowadzać nowego partnera rodzica w życie dziecka?

Podczas zajęć rodzice będą się uczyć:

  • dobrej i efektywnej komunikacji z dzieckiem,
  • rozpoznawania swoich potrzeb i potrzeb dziecka w sytuacji rozstania bądź rozwodu oraz wyrażania ich,
  • nazywania uczuć własnych i uczuć dziecka w związku z doświadczaniem sytuacji rozstania lub rozwodu oraz radzenia sobie z nimi.

Udział w grupie jest bezpłatny! UWAGA: liczba miejsc ograniczona!

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w zajęciach grupowych, proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego na warsztat.

Osoby, które wypełnią formularz rejestracyjny zostaną następnie zaproszone i umówione na termin indywidualnej konsultacji psychologicznej kwalifikującej do udziału w warsztacie dla rodziców.

Warunkiem koniecznym do udziału w warsztacie jest odbycie rekrutacji na warsztat poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia oraz odbycie indywidualnej konsultacji psychologicznej kwalifikującej do uczestnictwa w warsztacie u osoby prowadzącej warsztat.

Grupa będzie prowadzona przez dwie trenerki: psycholożkę Agatę Jarzynę i  psycholożkę Karolinę Budzik.

ZAPISY:
Jak się zapisać? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy:

https://forms.gle/coz8cj48J4jV1bSA6

Spotkania grupy będą prowadzone przez dwie trenerki-psycholożki przez 7 tygodni, w każdy wtorek miesiąca, w godzinach 17.00 – 20.00, w okresie od 5 marca do 16 kwietnia  2024 roku.

Powrót

Skip to content