Jak mądrze wychować dziecko?

Jak mądrze wychować dziecko?

Rodzina pozostaje dla Polaków jedną z najważniejszych wartości, jednak zbudowanie i utrzymanie zdrowych, wartościowych relacji z bliskimi to trudne zadanie. W ramach kampanii „Mądre rodzicielstwo”, organizowanej przez Komitet Ochrony Praw Dziecka i wieloletniego laureata Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” – Kapitana Naukę, eksperci przybliżą rodzicom jak mądrze wychować szczęśliwe dziecko.

 KOPD_TOP_DOUBLE_BILLBOARD_320_200

Impulsem do stworzenia kampanii rok temu była kwestia trudności wychowawczych, z którymi boryka się obecnie wielu rodziców i opiekunów. W czasach dezinformacji i powszechnych fake news niełatwo jest znaleźć odpowiednie porady, za to często można spotkać błędnie powielane mity. Celem projektu jest wyjście naprzeciw trudnościom związanym z wychowaniem najmłodszych i dostarczenie przez ekspertów wartościowych, merytorycznych informacji i wiedzy o rozwoju dziecka.

Komitet Ochrony Praw Dziecka nieustannie pomaga potrzebującym. Podczas pandemii i lockdownu nawet na jeden dzień nie zaprzestano działań pomocowych. KOPD organizuje także wydarzenia edukacyjne online np. Webinar podsumowujący XVIII edycję Konkursu Świat Przyjazny Dziecku – „Troska o dziecko w czasach pandemii”, podczas którego zostały przedstawione przedmioty i miejsca mające pozytywny wpływ na rozwój dziecka.

„To już druga odsłona kampanii „Mądre Rodzicielstwo”, obecna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia nam zorganizowanie konferencji, jednak nie zaprzestajemy w działaniach i szerzymy wiedzę. Chcemy także zwrócić uwagę na to, jak ważne jest czerpanie informacji z wiarygodnych źródeł. Nasi eksperci chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z każdym i każdego dnia. Warunkiem jest kontakt telefoniczny czy też e-mailowy, celem zapisania się na konsultacje”  podkreśla Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz z KOPD, Manager ds. PR i promocji.

 Działalność Komitetu Ochrony Praw Dziecka jest nam bliska od lat, a w tym szczególnym roku, dotkniętym pandemią, jeszcze bardziej doceniamy inicjatywy i nieustanne niesienie pomocy dzieciom przez KOPD. Dbanie o dobro i rozwój dzieci to wartości  Kapitana Nauki, dlatego cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę poprzez wsparcie kampanii „Mądre Rodzicielstwo”. – mówi Mariusz Jachimczuk, wydawca Kapitana Nauki.

 

O Komitecie Ochrony Praw Dziecka

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.
Misją KOPD jest pomoc tym, którzy sami nie mogą się ochronić – dzieciom. Aby robić to skutecznie organizujemy zbiórki publiczne i akcje CSR, kampanie społeczne, czy eventy – na czele z konkursem Świat Przyjazny Dziecku. Wszystko po to, by prowadzić konkretne szeroko zakrojone działania – od porad prawnych, przez diagnozy, terapię długo i krótkoterminową, mediacje, czy grupy wsparcia. Organizujemy również szkolenia i warsztaty dla osób zajmujących się zawodowo pomocą dziecku.
Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl

O marce Kapitan Nauka

Kapitan Nauka, to wydawca gier, puzzli i zabawek edukacyjnych dla dzieci. Misją marki jest rozwój potencjału najmłodszych poprzez dostarczanie im wysokiej jakości zabawek, opracowanych przez specjalistów (pedagogów, psychologów, terapeutów) i dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci. Kapitan Nauka jest laureatem prestiżowych konkursów, takich jak „Świat Przyjazny Dziecku” organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz „Zabawka Roku” przyznawany przez portal Zabawkowicz.pl. Dodatkowe informacje: www.KapitanNauka.pl

Kontakt dla mediów:

Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz
Manager ds. PR i Promocji KOPD
tel. 505 045 679 e-mail: m.stachowiak@kopd.pl

 

KAMPANIA W MEDIACH

https://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,15512090.html

Powrót

Skip to content