Nowy projekt KOPD: wesprzyj pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży.

Nowy projekt KOPD: wesprzyj pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży.

Od 1 grudnia każdy, robiąc zakupy kartą w sklepach Auchan, może przekazać mikrodatek. To tak mało, a zarazem tak dużo!

Nasza organizacja, działająca od ponad 41 lat na rzecz dzieci, razem we współpracy z Auchan postanowiła podjąć konkretne, kolejne działania służące sprostaniu potrzebom młodych ludzi. Przy okazji zakupów w sieci sklepów będzie można przeznaczyć drobną kwotę do 5 zł, która zostanie potem przeznaczona na wsparcie psychologiczne dla dzieci i nastolatków.

W jaki sposób można pomóc poprzez Donateo? To proste: należy wybrać bezgotówkową płatność za zakupy. W trakcie transakcji, na terminalu płatniczym pojawia się pytanie: „Czy chcesz wesprzeć potrzebujących?”. Następnie należy wybrać „TAK” (zielony przycisk) lub „NIE” (czerwony przycisk). Po zaznaczeniu chęci przekazania mikrodatku na ekranie widoczna będzie jego suma. Po jej zatwierdzeniu należy zrealizować transakcję w standardowy sposób.

 „Młodzi ludzie są coraz bardziej świadomi tego, jak ważne jest zdrowie psychiczne i nie boją się, o tym otwarcie mówić. Coraz częściej odważają się też prosić o pomoc. Rodzice to widzą i chcą być wsparciem dla swoich dzieci. Nie zawsze jednak mają odpowiednie zasoby, aby móc to zrobić. Nasza nowa kampania służy temu, aby nastolatki, które potrzebują pomocy specjalistów, ją otrzymały. Choć mamy  wielu specjalistów, którzy pomagają tak, jak mogą, to pandemia koronawirusa ewidentnie zwiększyła zapotrzebowanie na ich wsparcie. Aby je zapewnić, potrzebne nam są do tego odpowiednie środki. Liczymy na to, że Polacy zrobią dzieciom prezent na święta i wesprą nasze działania, choćby symboliczną kwotą. Pokażmy młodym, że mogą na nas liczyć”. — apeluje Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz Członek Zarządu KOPD.

Dzięki tej akcji pomożemy kolejnym dzieciom i kolejnym młodym osobom!
https://donateo.pl/
https://www.auchan.pl/pl/znajdz-sklep

Powrót

Skip to content