Rusza kolejna edycja „Rysownicy dla KOPD. Narysuj Świat Przyjazny Dziecku”

Rusza kolejna edycja „Rysownicy dla KOPD. Narysuj Świat Przyjazny Dziecku”

Licytacja pracy znanej rysowniczki na rzecz podopiecznych Komitetu Ochrony Praw Dziecka!

Attachment-1

 Kolejną edycję akcji „Narysuj świat przyjazny dziecku” rozpoczyna licytacja pracy znanej internetowej rysowniczki – KURY. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc psychologiczną, prawną i mediacyjną rodzinom w kryzysie, w trudnym czasie pandemii. Pracę KURY można nabyć na portalu Allegro Charytatywnie.

 Pandemia COVID-19 zwiększyła ilość pracy Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Stres oraz niepewność towarzyszące epidemii odbijają się zarówno na dorosłych, jak i na dzieciach. Zdalne nauczanie, poczucie wyobcowania i izolacji, frustracja z powodu utraty pracy rodziców – wszystkie te czynniki odbijają się negatywnie na najmłodszych, którzy w czasie lockdownu mają ograniczone możliwości radzenia sobie z problemami w domu. W takich sytuacjach kluczowa jest pomoc ze strony psychologa, mediatora czy prawnika, czyli pomoc, którą Komitet Ochrony Praw Dziecka oferuje na co dzień.

Na szeroką działalność organizacji w tym trudnym, pandemicznym czasie, potrzebne są jednak dodatkowe środki. Z tego względu rusza kolejna edycja z licytacją prac znanych internetowych rysowników. W poprzedniej edycji wzięli udział artyści tacy jak m.in.: Chatolandia.pl, Paweł Kryński czy Arkadiusz Krupa, sędzia i rysownik ze „Ślepym Okiem Temidy.

Tym razem z przyjemnością ogłaszamy, że pracę na aukcję, z której dochód zostanie w całości na działalność statutową KOPD, przeznaczyła znana rysowniczka – KURA. Na swoim koncie na Facebooku, na którym dzieli się swoimi pracami, KURA – Miriola Dzik, ma blisko 37 tys. obserwujących. Rysunki autorki przemawiają w Internecie do wielu kobiet, które w jej satyrycznych obrazach często odnajdują siebie.

– „Pani Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz z Komitetu Ochrony Praw Dziecka zwróciła się do mnie z pytaniem o możliwość wsparcia organizacji. Chyba pierwszy raz w życiu nie musiałam się zastanawiać nad decyzją. Rysowanie stało się dla mnie jeszcze przyjemniejsze– wyjaśnia rysowniczka Miriola Dzik

 –„KURĘ obserwuję z zaciekawieniem od lat. Jej rysunki są prawdziwe i niezwykle inspirujące. Bardzo się cieszę, że Miriola zgodziła się na udział w licytacji na rzecz Komitetu! – mówi Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, Manager ds. PR i promocji z KOPD

 W ramach aukcji, wylicytować można rysunek artystki na wybrany przez zwycięzcę licytacji temat, stworzony według jego wskazówek i pomysłu.

Link do licytacji znajduje się poniżej:

https://allegro.pl/oferta/rysunek-od-kura-akcja-rysownicy-dla-kopd-10632431859

Zachęcamy też do zapoznania się z pracami artystki: https://www.facebook.com/KURArysunki

Środki zebrane podczas aukcji zostaną w całości przekazane na działania statutowe Komitetu Ochrony Praw Dziecka obejmujących m.in. wsparcie dla ofiar przemocy emocjonalnej, fizycznej i seksualnej oraz zaniedbań i niewłaściwej opieki.

Kontakt dla mediów:
Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz
Manager ds. PR i PromocjiKOPD
tel. 505 045 679 e-mail: m.stachowiak@kopd.pl

Powrót

Skip to content