Spotkania z paragrafem, czyli o hejcie i całej reszcie

Spotkania z paragrafem, czyli o hejcie i całej reszcie

Wystartował nowy projekt #Spotkaniazparagrafem, realizowany przez naszą panią mecenas Aleksandrę Ejsmont i pana sędziego Arkadiusza Krupę, autora bloga Ślepym Okiem Temidy, zaangażowanych w edukację prawną dzieci i młodzieży.

Inauguracja projektu odbyła się w Pałacu Młodzieży w Katowicach w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Mecenas Aleksandra Esjmont poprowadziła warsztaty antydyskryminacyjne, a pod kierunkiem sędziego Arkadiusza Krupy młodzież przygotowała symulację rozprawy sądowej. Debata ma temat hejtu i mowy nienawiści z ekspertami i młodzieżą, która wypełniła salę teatralną po brzegi i była fantastycznym zakończeniem katowickich obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

Co według mnie ma największe znaczenie przy przeciwdziałaniu dyskryminacji i hejtowi? Stworzenie grupy, nauczenie młodych ludzi tego jak ważna jest współpraca, szacunek i wzajemna pomoc – podkreśla mec. Aleksandra Ejsmont.

Projekt #Spotkaniazparagrafem, czyli o hejcie i całej reszcie nie mógłby się odbyć bez zaangażowania i pomocy przyjaciół – wsparcia KOPD i inicjatorom projektu w realizacji przedsięwzięcia udzieli: Akon Marketing Partners, Wolters Kluwer, PinFaktory i Wydawnictwo Hipokampus. Dziękujemy serdecznie.

– Możemy uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że kolejne #Spotkaniazparagrafem już niebawem, do zobaczenia w Goniądzu – zapowiada pani mecenas. Jednocześnie grupy chętne do udziału w projekcie zapraszamy do zgłaszania, być może uda nam się podyskutować o hejcie i całej reszcie.

Kontakt: a.ejsmont@kopd.pl

debata fot Dobromiła Deluga debata3 fot Aleksandra Ejsmont rozprawa fot Aleksandra Ejsmont rozprawa2 fot aleksandra Ejsmont rozprawa4 fot Aleksandra Ejsmont rozprawa5 fot Aleksandra Ejsmont warsztaty fot Adam Lasek

Powrót

Skip to content