Spotkania z paragrafem, czyli o hejcie i całej reszcie

Spotkania z paragrafem, czyli o hejcie i całej reszcie

Wystartował nowy projekt #Spotkaniazparagrafem, realizowany przez naszą panią mecenas Aleksandrę Ejsmont i pana sędziego Arkadiusza Krupę, autora bloga Ślepym Okiem Temidy, zaangażowanych w edukację prawną dzieci i młodzieży.

Inauguracja projektu odbyła się w Pałacu Młodzieży w Katowicach w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Mecenas Aleksandra Esjmont poprowadziła warsztaty antydyskryminacyjne, a pod kierunkiem sędziego Arkadiusza Krupy młodzież przygotowała symulację rozprawy sądowej. Debata ma temat hejtu i mowy nienawiści z ekspertami i młodzieżą, która wypełniła salę teatralną po brzegi i była fantastycznym zakończeniem katowickich obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

Co według mnie ma największe znaczenie przy przeciwdziałaniu dyskryminacji i hejtowi? Stworzenie grupy, nauczenie młodych ludzi tego jak ważna jest współpraca, szacunek i wzajemna pomoc – podkreśla mec. Aleksandra Ejsmont.

Projekt #Spotkaniazparagrafem, czyli o hejcie i całej reszcie nie mógłby się odbyć bez zaangażowania i pomocy przyjaciół – wsparcia KOPD i inicjatorom projektu w realizacji przedsięwzięcia udzieli: Akon Marketing Partners, Wolters Kluwer, PinFaktory i Wydawnictwo Hipokampus. Dziękujemy serdecznie.

– Możemy uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że kolejne #Spotkaniazparagrafem już niebawem, do zobaczenia w Goniądzu – zapowiada pani mecenas. Jednocześnie grupy chętne do udziału w projekcie zapraszamy do zgłaszania, być może uda nam się podyskutować o hejcie i całej reszcie.

Kontakt: a.ejsmont@kopd.pl

debata fot Dobromiła Deluga debata3 fot Aleksandra Ejsmont rozprawa fot Aleksandra Ejsmont rozprawa2 fot aleksandra Ejsmont rozprawa4 fot Aleksandra Ejsmont rozprawa5 fot Aleksandra Ejsmont warsztaty fot Adam Lasek

Powrót