Spotkanie z sędziami

Spotkanie z sędziami

3 czerwca 2009 – Komitet Ochrony Praw Dziecka wspólnie ze Stowarzyszeniem Mediatorów Rodzinnych zorganizował spotkanie na temat: Zmiany w art. 58 KriO które wchodzą w życie z dniem 13 czerwca – co z nich wynika? Jak rozumieć i wykorzystywać „porozumienie małżonków”?

3 czerwca 2009 –  Komitet Ochrony Praw Dziecka wspólnie ze Stowarzyszeniem Mediatorów Rodzinnych zorganizował spotkanie na temat: Zmiany w art. 58 KriO które wchodzą w życie z dniem 13 czerwca – co z nich wynika?   Jak rozumieć i wykorzystywać „porozumienie małżonków”?

W spotkaniu uczestniczyli:
1.Michał Kubalski – starszy radca w Zespole Prawa Cywilnego Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
2.Mecenas Teresa Łaszczuk – adwokat
3.Sędzia Grażyna Niemiałtowska – Sędzia Sądu Okręgowego Warszawa-Praga. Wizytator ds. rodzinnych i nieletnich.
4.Sędzia Maria Sztekier-Łabuszewska – Wiceprezes Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie
5.Anna Wójcik – Biuro Rzecznika Praw Dziecka
6.Sędzia Jolanta Zagajewska – naczelnik Wydziału Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości
7.Sędzia Robert Zegadło – Sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie. Sekretarz Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego w Ministerstwie Sprawiedliwości
8.przedstawiciele Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych – Katarzyna Czayka – Chełmińska, Maria Glegoła – Szczap, Joanna Figura, Agata Lazewska, Konrad Sobczyk
9.przedstawiciele Komitetu Ochrony Praw Dziecka – Małgorzata Faliszewska, Agata Jarzyna, Magdalena Rutkiewicz
Celem spotkania było:
1.Wspólne przedyskutowanie zmian w art. 58 KRiO – Co się zmieni w praktyce orzeczniczej, jakie będą konsekwencje wprowadzanych zmian?
2.Odpowiedź na najważniejsze pytania praktyczne związane z wprowadzanymi zmianami – jak ma być forma porozumienia, jakie są oczekiwania sędziów, kiedy porozumienie może być uwzględnione?
3.Możliwe formy współpracy między wymiarem sprawiedliwości i mediatorami rodzinnymi we wdrażaniu ich w życie

Spotkanie było bardzo ciekawe, uzyskaliśmy wyjaśnienie niektórych niejasnych dla nas kwestii. Ustaliliśmy, iż po wakacjach rozpoczniemy serię spotkań z sędziami na temat tego w jaki sposób mediacja może być pomocna w konstruowaniu porozumień rodzicielskich i jak rozwijają się zmiany wprowadzone 13 czerwca 2009r.

Powrót

Skip to content