Warsztat o emocjach i uczuciach dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym „Ja i moje uczucia”

Warsztat o emocjach i uczuciach dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym „Ja i moje uczucia”

Zajęcia mają formę warsztatową, angażującą dzieci w różne formy aktywności, pozwalającą na wykorzystanie naturalnego potencjału dziecka:
~dziecięcej wyobraźni i kreatywności,
~ciekawości poznawczej, potrzeby twórczości,
~sprawczości, realizacji własnej wizji (które wzmacniają poczucie własnej wartości),
~budowania społecznych relacji, poznawania różnorodności świata.

Każde dziecko podczas tych zajęć ma szansę nie tylko spędzić ciekawie i aktywnie czas, poznać i wzbogacić swój potencjał, ale poczuć swoją indywidualność i wyjątkowość, będąc jednocześnie uczestnikiem grupy, z którą może dzielić swoje doświadczenia i emocje.

INFORMACJA O PRZEBIEGU:

Warsztaty składają się z dwóch części:

~literackiej -dzieci słuchają treści książki/bajki lub jej fragmentu

~plastycznej/manualnej- po zapoznaniu się z techniką plastyczną, dzieci tworzą postaci bohaterów wysłuchanych opowieści, korzystając z papieru, specjalnego drutu powlekanego papierem, kleju, nożyczek i rozmaitych materiałów dekoracyjnych

Szczególna wartość ma wykorzystanie bajek i połączenie ich z pracą twórczą. Bajki, ze swoją uwagą na dziecięcą wrażliwość i wyobraźnię, mądrością, magią, są najbliższe dziecięcej naturze; są kluczem do świata dziecka i kluczem otwierającym je na świat, są też inspiracją do różnorodnej twórczości.

KORZYŚCI I CELE WARSZTATU:

~Dzieci żyjące w kulturze pośpiechu dzięki warsztatom mogą na chwilę się zatrzymać, czynności manualne spowalniają je i uczą cierpliwości.
~W trakcie działań plastycznych dziecko dokonuje własnych wyborów artystycznych, dzięki którym manifestuje swoją wizję.
~Przejście przez cały proces twórczy – od pomysłu do efektu końcowego – gruntuje w dziecku pewność siebie i moc sprawczą.
~Warsztaty pomagają rozwijać zdolności manualne, przybliżają różne techniki artystyczne, a przy okazji są świetną zabawą i okazją do wzajemnej integracji i poznania się.

Zapraszamy Rodziców i Dzieci do zapoznania się z ofertą zajęć i skorzystania z nich:

TERMIN: 23.03.2024 od godz 11.00 do 13.15 /Ja i moje uczucia/

Warsztat o uczuciach i emocjach. Uczucia i emocje są istotną częścią tego, kim jesteśmy jako istoty ludzkie. Pomagają nawiązać kontakty z innymi, wyrażać nasze potrzeby, poruszać się w otaczającym świecie. Mogą też wodzić nas za nos i być źródłem zamieszania. Dlatego tak ważne jest nauczyć się rozpoznawać i nazywać różne stany emocjonalne.

Bajki Międzykulturowe
Na całym świecie dzieci lubią słuchać bajek. Dzięki nim odbywają magiczną podróż w odległe czasy i krainy. Bajki wprowadzają dzieci w świat różnorodności, uwrażliwiają na różne punkty widzenia. Pomagają w odkrywaniu własnej tożsamości pozwalają na identyfikowanie się z bohaterami i przeżywanie wraz z nimi przygód. Są zaproszeniem do świata wartości.

PROWADZĄCA:
Warsztaty poprowadzi. Joanna Michalska: plastyczka, realizatorka wielu projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży oraz rodzin. Ukończyła Studium Terapii Akceptacji i Zaangażowania ACT w pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadziła zajęcia w szkołach podstawowych i przedszkolach (m.in w przedszkolu i w szkole La Fontaine), współpracowałam z Wydziałami Kultury dla Urzędu Dzielnicy Ursynów oraz Dzielnicy Ursus. Pracowała w ramach akcji „ Lato w mieście” i „Zima w mieście”, realizując cykliczne warsztaty na zlecenie Urzędu i Instytucji edukacyjnych.

ZAPISY: Jak się zapisać? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/zYEeUeftHpTfMqVz8

Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.
Z opiekunami dzieci, które zakwalifikujemy na warsztat skontaktujemy się osobiście.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

#Mazowszepomaga #MCPSpomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka #MCPS #porozumieniedlatrzezwosci

Powrót

Skip to content