Wielka Zbiórka Świąteczna – podsumowanie

Wielka Zbiórka Świąteczna – podsumowanie

logo SMYK

KOPD podsumowuje działania w 2015 r.:
W stolicy ponad 2600 zgłoszeń przemocy w stosunku do dzieci

Weź udział w Wielkiej Zbiórce Świątecznej i wesprzyj KOPD

Tylko do końca lutego trwa Wielka Zbiórka Świąteczna organizowana przez Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD) i sieć sklepów SMYK, której celem jest pomoc dzieciom doświadczającym przemocy domowej. Środki, podobnie jak w latach ubiegłych, zostaną przeznaczone na stałą współpracę z psychologiem, prawnikiem, seksuologiem, coachem i mediatorem. W 2015 r. KOPD odbył 

w Warszawie niemal 600 h interwencji, a specjaliści przeprowadzili m.in. 1078 h konsultacji rodzinnych, 1320 h konsultacji diagnostycznych i 790 h – porad psychologicznych.

 Wielka Zbiórka Świąteczna,  organizowana po raz ósmy przez KOPD i sieć sklepów SMYK, daje możliwość wsparcia dzieci dotkniętych przemocą, której doświadczają często ze strony najbliższych.  KOPD w ciągu jednego miesiąca otrzymuje ponad 220 zgłoszeń o tego typu przypadkach w samym tylko województwie mazowieckim. Ażeby udzielić każdej z ofiar niezbędnej, indywidualnej pomocy, konieczna jest stała współpraca z wieloma specjalistami: psychologami, pedagogami i, jeżeli to konieczne, seksuologami. To właśnie na ten cel zostaną przekazane środki uzbierane podczas Wielkiej Zbiórki Świątecznej, która będzie trwała do marca 2016 r.

 Zgłoszeń jest coraz więcej, rodzice, opiekunowie, nawet specjaliści kontaktują się z nami- jest coraz większa potrzeba naszego wsparcia i udzielenia konkretnej pomocy– powiedziała Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz z Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

 Wielka Zbiórka Świąteczna odbywa się w sklepach sieci SMYK w całej Polsce. Środki zebrane dzięki akcji zostaną w całości przeznaczone na pomoc podopiecznym Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Każdy z naszych wolontariuszy będzie miał specjalną legitymację z nazwą akcji oraz numerem 2015/ 4209/OR.

 – Specjalnie oznakowane skarbonki zostały umieszczone przy kasach sklepowych 

w każdym z naszych blisko 130 sklepów w całym kraju. Pracownicy będący wolontariuszami KOPD nadzorują zbiórkę w swoich miejscach pracy. Mamy wielką nadzieję, że podczas zakupów nasi klienci będą pamiętali również o dzieciach, które potrzebują pomocy i ochrony – powiedział Marek Łebek, przedstawiciel sieci sklepów SMYK.

 Kontakt dla prasy:

SMYK:

Marek Łebek
PR & Marketing Manager, Smyk Sp. z o.o.
marek.lebek@smyk.com

Marta Młynarczykowska
Solski Burson-Marsteller (biuro prasowe SMYK)
tel. 22 / 242 86 36
mmlynarczykowska@solskibm.pl

 

KOPD:

 Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz
Szef działu PR i Pozyskiwania Środków
KOPD
tel. 22 / 626 94 19
m.stachowiak@kopd.pl

 

 Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 23 oddziały terenowe w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny. Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl

 SMYK to największa w Polsce sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci. Jej historia sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie sieć sklepów SMYK obejmuje ponad 120 punktów sprzedaży zlokalizowanych w najatrakcyjniejszych centrach handlowych w Polsce. Sklepy SMYK działają również w Rosji, na Ukrainie i w Rumunii. Dodatkowe informacje o sieci SMYK można znaleźć w Internecie, pod adresem: www.smykgroup.com

 

Powrót

Skip to content